четвер, 13 червня 2024 01:02

Що садять у другій половині червня: місячний посівний календар

Автор: Фото: mukachevo
  17-19 червня – дні молодика. Можна посадити квіти і вічнозелені чагарники.
17-19 червня – дні молодика. Можна посадити квіти і вічнозелені чагарники.

У червні у дачників та городників багато роботи.

У перший місяць літа сіють пізні овочі і садять теплолюбні дерева. На городі підгортають грядки, займаються прополюванням, поливом, обприскуванням та підгодівлею рослин. До кінця червня вже можна зібрати перший урожай деяких овочів та полуниці.

Щоб робота на дачі була легкою та вдалою, а посіяні рослини дали хороший урожай, плануйте справи на городі з урахуванням місячного посівного календаря. Від фази Місяця залежить, наскільки врожайним вважається день для посівів та які культури краще сіяти у певну дату.

Що посадити в червні-вдалі дні для різних культур

Щоб після посадки культури добре прижилися, обирайте сприятливі дні для їхнього висаджування. Ось що можна посіяти в червні:

помідори, баклажани і солодкий перець - 6, 8, 19-22, 24, 27 червня;

огірки - 6, 16, 19-22, 24, 27 червня;

цибуля і часник - 6, 15, 19-22, 24, 27, 29 червня;

капуста - 1-3, 5, 6, 10, 11, 19, 20, 23-26 червня;

кабачки, гарбуз - 1-3, 5, 6, 10, 11, 19, 20, 25 червня;

картопля - 6, 12-13, 17, 19-22, 24 червня;

кукурудза - 1-4, 9, 12, 18-22 червня;

горох, квасоля - 1-3, 5, 6, 10, 11, 17, 19, 20 червня.

Автор: Телеграф
  Посівний календар на червень
Посівний календар на червень

А деякі дати вважаються неврожайними для сівби будь-яких рослин, тому в них краще нічого не сіяти.

17-19 червня - дні молодика. Вже посаджені рослини краще не чіпати, не поливати та не підгодовувати. При необхідності можна посадити квіти і вічнозелені чагарники.

20-21 червня - дуже врожайні дні - можна посадити будь-які рослини, вносити будь-які добрива і обробити рослини будь-якими хімікатами. Хороші дні для обробки саду та городу від попелиці, парші та слимаків.

22-24 червня - можна саджати зелень та овочі, замочувати насіння, пасинкувати помідори і підгортати картопляні грядки. Вдалі дні для боротьби з бур'янами та шкідниками. Не рекомендується садити і пересаджувати рослини, оскільки коріння в цей період дуже чутливе. Поливи рекомендуються дуже помірні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підгортання та захист від шкідників: що у червні роблять з картоплею на городі

25 червня - не родючий день для посівів овочів, а також невдалий для підживлення, поливів, пересадок і пророщування насіння. Дозволяється розпушувати ґрунт, орати і розпушувати ґрунт, білити та обрізати дерева, вирізати хворі та відмерлі гілки з крони. Також можна збирати врожай полуниці, зелені та молодої картоплі.

26-27 червня - добрі дні для посіву огірків, дині, кавуна, цвітної капусти, баклажана. Дуже добре приживаються троянди, виноград та ягідні кущі, тому їх можна сміливо висаджувати. Дозволены мінеральні та натуральні підживлення, поливи, пасинкування, проріджування слабких сходів. Однак не варто прищеплювати дерева та обробляти їх отрутохімікатами.

28-30 червня - не дуже родючі дні, але при необхідності можна сіяти зелень, салат і квіти. Добре вдаються щеплення, обрізки та покос газону. Можна рясно поливати і підгодовувати рослини, боротися з личинками та слимаками, обприскувати садок від хвороб. Не рекомендується в останні дні червня розмножувати рослини розподілом цибулин і коренів.

З огірками на грядці часто трапляється таке, що вони не дають зав'язей. Замість цього з'являється лише пустоцвіт. Причин цього може бути декілька.

Пустоцвіт може бути, якщо огірки ще молоді й перебувають у стадії активного зростання. Причиною також буває нестача тепла та вологи. Зав'язей також не буде, якщо огірки посіяні на затіненій ділянці або там сильні протяги.

Зараз ви читаєте новину «Що садять у другій половині червня: місячний посівний календар». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі