вівторок, 24 травня 2016 05:55

"Шахтар" виграв Кубок України з футболу

Донецький "Шахтар" удесяте виграв національний Кубок із футболу. У фінальному матчі віце-чемпіони України перемогли луганську "Зорю" — 2:0.

У першому таймі гра була рівною. Ближче до перерви донеччани стали діяти гостріше. Мали кілька моментів біля воріт Шевченка. Одну з нагод ударом головою реалізував Олександр Гладкий. На початку другого тайму він подвоїв рахунок. Намагання луганців забити бодай м'яч престижу завершилися нічим.

Після матчу головний тренер "Шахтаря" 70-річний Мірча Луческу оголосив про вихід із клубу. Румунський фахівець працював у Донецьку 12 років. Здобув 22 трофеї.

— Луческу — це найвдаліша епоха в "Шахтарі", — каже колишній форвард команди 59-річний Віктор Грачов. — Його досягнення в Донецьку не вдасться нікому повторити в найближчі 50 років. Але тренер утомився. У його віці важко половину життя проводити в літаку. "Шахтар" залишився без міста та стадіону. З початком війни гірники не купили жодного серйозного гравця-іноземця. Команду поповнює українська молодь. Тренери, як-от Луческу й Маркевич, не можуть працювати на перспективу. Вони хочуть результату зараз. Попри серйозний вік, Луческу має амбіції. Хоче їх реалізувати.

Імовірно, наступним клубом румуна стане російський "Зеніт". А "Шахтар" очолить португалець Пауло Фонсека, 43 роки.

— Із ним приходить серйозний тренерський штаб, — продовжує Грачов. — Португалія має давні традиції в пошуку талановитих тренерів. Провідні клуби: "Бенфіка", "Порту", "Спортинг" — не бояться довіряти молодим фахівцям, які заявили про себе у слабших командах. Після "Браги" Донецьк — серйозний виклик для Фонсеки. Він спілкуватиметься із бразильцями однією мовою. Прагнутиме не опуститися нижче планки, що підняв Луческу. Але йому потрібен буде час.

У сезоні 2015/16 "Брага" дійшла до чвертьфіналу Ліги Європи, де поступилася "Шахтарю". А в неділю здобула Кубок Португалії. Програвала "Порту" — 0:2, але зрівняла рахунок і точніше виконала серію післяматчевих пенальті.

Футбол. Кубок України 2015/16. Фінал

"Шахтар", Донецьк — "Зоря", Луганськ — 2:0 (1:0)

21 травня. Львів. Стадіон "Арена Львів". 21723 глядачі, розрахований на 34915. +20°С.

Суддя: Євген Арановський, Київ

"Шахтар": Каніболоцький — ­Срна-к, Кучер, Ракицький, Ісмаїлі — Степаненко, Малишев — Марлос, Коваленко (Едуардо, 59), Тайсон (Феррейра, 81) — Гладкий (Нем, 74). Тренер: Мірча Луческу, Румунія

"Зоря": Шевченко — Опанасенко (Ярмаш, 54), Сиваков, Рафаель, Каменюка-к — Гордієнко (Ліпартія, 58), Чайковський — Караваєв, Любенович, Петряк (Тотовицький, 46) — Будківський. Тренер: Юрій Вернидуб

"Таврія", Сімферополь— 1: 2010

Зараз ви читаєте новину «"Шахтар" виграв Кубок України з футболу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua