Підозра у справі щодо корупції заступника голови Офіса президента 38-річного Олега Татарова недостатньо обґрунтована, вирішили прокурори. Й відкликали клопотання про обрання йому запобіжного заходу — тримання під вартою. Їхню заяву 30 грудня задовольнив Вищий антикорупційний суд.
Татарова підозрюють в участі у фальсифікації експертизи у провадженні щодо екснардепа й власника компанії "Укрбуд" Максима Микитася. Останнього звинувачують у розкраданні держкоштів під час спорудження житла для бійців Нацгвардії. Микитась свідчить, що дав хабара у вигляді паркомісця за 250 тис. грн заступнику директора експертно-криміналістичного центру МВС Костянтинові Дубоносу. За це той зменшив суму збитків держави у справі з 81 млн до 7 млн грн. Суд відправив Дубоноса в СІЗО. Олега Татарова слідство вважає посередником між ним і забудовником.
21 грудня заступник голови ОП написав заяву про призупинення службових обов'язків, "щоб не допустити тиску на правоохоронні органи". 24 грудня Офіс генпрокурора передав справу з НАБУ під юрисдикцію СБУ. У Бюро заявили, що Офіс генпрокурора "здійснює безпрецедентне в історії України втручання в розслідування":
"Закон забороняє передавати до інших органів справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ. Офіс генпрокурора свідомо ухвалив незаконне рішення".
— Поки що справу не розвалили остаточно. Але дії прокурорів — дуже зухвалий крок, — говорить політолог Олег Саакян, 25 років.
— Є два варіанти. За першого, джерело цих рішень — в Офісі генпрокурора. Там будуть змушені відзвітувати про логіку прийняття Зеленському. Можуть, наприклад, списати все на неефективну діяльність антикорупційних органів. Цим же пояснити й те, що справу Татарова передали СБУ. Або ж прокурори діяли за вказівкою з Банкової. Навряд наважилися б на це без узгодження з Офісом президента.
Зеленський перебуває на розтяжці. Захищаючи Татарова, втрачатиме підтримку українців, не виправдає їх сподівань. З другого боку, якщо не заважатиме розслідуванню, внесе розлад у свою команду. Схоже, Володимир Олександрович планує й далі дотримуватися стратегії "своїх не здаємо". Це може змінити суспільний тиск.
Коментарі