— Імплементація Мінських домовленостей займе більше часу, ніж передбачалося. Спершу на Донбасі відбудуться місцеві вибори, а потім Росія виведе війська й поверне Україні контроль над кордоном, — говорить президент Франції 61-річний Франсуа Олланд на прес-конференції за результатами саміту "нормандської четвірки".
Зустріч відбулася в Парижі у п'ятницю, 2 жовтня. Перемовини тривали між лідерами Німеччини, Франції, України й Росії. Обговорювали проведення виборів в окупованому Донбасі. Однак жодних документів не підписали. Вимагали від Путіна, аби вплинув на бойовиків і ті скасували призначене голосування на Донеччині 18 жовтня і Луганщині — 1 листопада.
Це була перша зустріч у такому форматі з 12 лютого, коли у столиці Білорусі "четвірка" підписала другі Мінські домовленості. По закінченні німецький канцлер Анґела Меркель і Франсуа Олланд дали спільну прес-конференцію. Порошенко виступив у посольстві України. Путін відмовився від коментарів.
— Вибори на Донбасі мають пройти, як в Україні, протягом 80 днів після прийняття відповідного закону. Всім кандидатам на цей час слід надати імунітет, — каже Олланд. — Мінський процес передбачає певний порядок питань і графік їх виконання. Щоб керуватися ним — маємо дотримуватися певної послідовності. Спочатку було припинення вогню. Ми це виконали. Потім — відведення важких і легких озброєнь. Робимо це зараз. Усе це зайняло більше часу, ніж передбачали. Потім — обмін військовополоненими, робота у групах, прийняття конституційних змін. На це також витратили більше часу, ніж домовлялися. І нарешті учасники мінського процесу підійшли до питання проведення виборів. Їх організація займе певний час. Тому відбудуться пізніше за кінцеву дату виконання Мінських домовленостей — 31 грудня 2015 року.
— Якщо вибори пройдуть і їх результат підтвердять міжнародні організації, тоді настане черга останнього етапу, — продовжує президент Франції. — Це — повернення територіальної цілісності України. Тобто повернення Україні повного контролю над своїм кордоном і виведення іноземних збройних формувань з її території.
— Усе, чого можна було досягти, сьогодні досягли, — завершує 61-річна Анґела Меркель. — Процес триває. Рішення поки що не знайдене. Але жертв уже набагато менше. Україна з повним правом очікує на відновлення територіального суверенітету. Це поки що не стосується Криму.
Коментарі