середа, 28 грудня 2011 07:15

Мер Орджонікідзе відбирає землю у гірничо-збагачувального комбінату

Повідомлення про впійманого на гарячому мера-хабарника або звільненого за непрофесіоналізм чиновника стали звичними. Нарешті боротьба з корупцією перейшла у практичну площину. Механізм очищення влади працює, не розрізняючи "своїх" та "чужих". За першими результатами цієї боротьби можна зробити висновок: неодмінними супутниками корупції й невігластва керівників є безгосподарність. Керівник, який на перший план ставить власні інтереси, неодмінно нехтує інтересами суспільства.

Першими від цього страждають пересічні люди. Наприклад, мешканців міста Орджонікідзе на Дніпропетровщині обурює факт, що з початку року вони змушені платити за тепло на третину дорожче. З лютого плата за користування водою підвищилася вдвічі, з жовтня у стільки ж — квартплата. Можливо, місцева влада на чолі з мером Іваном Цупровим у такий спосіб збирає кошти на викуп готелю, розташованого якраз навпроти міської ради? Свого часу його приватизували у "сумнівні руки". Зараз будинок є своєрідним символом безгосподарності. Як і колишній дитячий садок №14, відданий місту під соціальні потреби. А ще — єдиний у місті кінотеатр та багато інших об'єктів, що перетворилися на вельми непривабливе "обличчя" міста.

На подібні закиди будь-який керівник може розвести руками. Мовляв, немає коштів. Іван Цупров — міський голова з досвідом, обирався не раз. І тому прекрасно знає, що є основним джерелом надходжень до бюджету міста. Це місцевий гірничо-збагачувальний комбінат (ОГЗК), що виробляє майже 70% марганцевої руди в країні. Фактично ОГЗК є містоутворюючим підприємством. Будь-який сумлінний мер робив би все можливе, щоб таке підприємство працювало нормально, адже від його роботи залежить життя всієї громади.

Іще з часів Радянського Союзу ОГЗК користувався великою кількістю земельних ділянок для виробничих потреб. Але на деякі з них підприємство через спротив влади досі не може оформити відповідну документацію. Хоча платить за користування ними регулярно. Каменем спотикання стала земельна ділянка площею близько 85 га в балці Свинаревського, що фактично є законсервованим шламосховищем.

Комбінат і міськрада 2010-го підписали договори оренди цієї ділянки на 10 років. Торік землю передали, а цього року міськрада Орджонікідзе скасувала підписані договори оренди. Іще раніше мер Іван Цупров ініціював скасування рішень, що дозволяли ОГЗК підготувати документи на оренду декількох невеликих ділянок біля колишніх шахт комбінату. Причини таких рішень у мерії не пояснювали. Не змогли це зробити мер та  прокурор і під час судових засідань, коли ГЗК подав до суду на протиправні дії міської влади. Тож місцевий та апеляційний адміністративні суди визнали рішення міськради Орджонікідзе про скасування договорів оренди землі з ОГЗК такими, що були прийняті з порушенням чинного законодавства.

Не минуло й місяця після закінчення судових процесів, як 15 листопада 2011 року міськрада повторно скасувала рішення про оренду ОГЗК ділянки в балці Свинаревського. ОГЗК змушений був знову звертатися до суду, який своєю ухвалою від 24 листопада  призупинив дію спірних рішень, а також, про всяк випадок, заборонив міськраді Орджонікідзе відчужувати земельні ділянки, права на оренду яких належать ОГЗК. Для виконання ухвал судів законодавством встановлено відповідний порядок, що обов'язковий для всіх. Проте старшому державному виконавцю відділу примусового виконання рішень Олені Понікаровій не вдалося вручити меру Орджонікідзе постанову про відкриття виконавчого провадження. Коли мер зрозумів, для чого до нього прибув державний виконавець, він у грубій формі, лаючись, просто виставив жінку з кабінету та ще й наказав своїм підлеглим вигнати службовця з приміщення міської ради. Не допоміг навіть викликаний наряд міліції.

Таку зухвалу поведінку можна пояснити лише бажанням віддати ділянку комусь іншому. Після того, як міськрада вперше скасувала свої власні рішення про надання в оренду землі, якою ОГЗК користується ще з радянських часів, вона у квітні 2011-го надала право розробляти проектну документацію для отримання цієї ж ділянки в постійне користування комунальному підприємству "Дніпропетровський обласний центр поводження з відходами" Дніпропетровської обласної ради". А вже 15 листопада 2011 року, вдруге позбавивши ОГЗК прав на оренду землі, міська рада Орджонікідзе наступними рішеннями надала вже згаданому центру право постійно користуватися цією ділянкою. Те ж саме відбулося і з трьома дрібними ділянками під відвалами колишніх шахт ГЗК.

Місцеву владу Орджонікідзе зовсім не хвилює той факт, що ці ділянки є звалищами відходів ОГЗК. Можливо, комунальне підприємство цікавлять корисні елементи, що є там. Однак їх розробка фактично є крадіжкою майна ОГЗК. На ній можна добре збагатитися, але — протиправним шляхом. Не здивує, якщо список притягнутих до відповідальності посадовців поповниться ще одним мером.

Зараз ви читаєте новину «Мер Орджонікідзе відбирає землю у гірничо-збагачувального комбінату». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі