Програма економічних реформ передбачає запровадження наприкінці 2014-го загальнообов"язкового соціального медстрахування. Що це змінить в охороні здоров"я, "ГПУ" попросила прокоментувати 34-річного Олексія Башкірцева, завідувача інфарктним відділенням Олександрівської лікарні. Він експерт соціальної кардіологічної програми "Відкриті серця".
— Соціальне медичне страхування нам потрібне. Бо людина, яка потрапляє, скажімо, у кардіологічне відділення, стикається з великою проблемою — медикаменти коштують десятки тисяч гривень, — каже Олексій Башкірцев. — Одні стенти, які вставляють у серце при інфарктах, коштують 25 тисяч гривень, а їх потрібно до п"яти штук. Це все лягає на кишеню хворого. Але яка людина заощаджує собі на таке лікування? У разі запровадження обов"язкової страхової медицини усі витрати покриє страховка. Проте на якість медичних послуг це не вплине. Вони залишаться на такому ж низькому рівні, як і зараз. Зміниться лише джерело фінансування.
Переносити практику інших країн на українські реалії марно. Реформи мають враховувати особливості сучасної української медицини. У нас є безкоштовна державна медицина і дорога приватна. Тому галузь потрібно поділити на три ланки. Первісна необхідна допомога повинна назавжди залишитися в руках держави і бути безкоштовною. Бо людина не готова до інфарктів, інсультів чи до того, що її зіб"є машина. Друга ланка — спеціалізована допомога. Вона має бути напівприватною, щоб лікарні могли запропонувати платні послуги платоспроможним людям. І третя ланка — ультраспеціалізована допомога: пластична, очна хірургія, стоматологія. Вона повинна бути приватною.
Коментарі