Микола Мельниченко каже, що ховав записувальний пристрій під президентським диваном. Щодня заходив до кабінету й міняв цифровий диктофон або чип. Також записував розмови у вітальній залі, у кімнаті для переговорів та інших приміщеннях. У їдальні клав апарат на 2-метровий сервант.
Провели вісім експертиз записів Мельниченка в Україні, Німеччині, Голландії, США, Австрії. Висновки експертів різняться. Дехто наголошує на автентичності записів, інші говорять про можливі монтаж і редагування.
У лютому 2002-го на прохання парламентської комісії з розслідування убивства журналіста Георгія Ґонґадзе фрагменти досліджувала американська компанія "Бек Тек". Експерти дійшли такого висновку:
"У п'яти зазначених відрізках двох файлів формату .DMR немає слідів змін або редагування аудіоінформації. Потік мовлення в цих фрагментах свідчить про те, що ані словосполучення, ані речення не складалися за допомогою окремих фонем, слів або уривків фраз. (...) Записана інформація в п'яти відрізках, а також у D840100.2.DMR, загалом відповідає середовищу, в якому здійснювали запис, мікрофону і записувальній системі.
Спираючись на цей аналіз, компанія "Бек Тек" вважає, що п'ять зазначених відрізків у двох файлах запису Q1 цілісні й не зазнавали змін. Якісь цифрові маніпуляції із записом малоймовірні. Але навіть якщо вони були, найвірогідніший сценарій їх застосування — знищення даних, а не додавання змісту або його монтаж".
Коментарі