У ніч на 26 жовтня Україна переходить на зимовий час — треба буде перевести стрілки на годину назад. Так роблять у більшості країн. Хоча вчені вважають, що 10–15% людей можуть такі зміни часу сприймати як дискомфорт. Як ви переносите зміну часу?
Євген Коломієць, 35 років,
лікар-стоматолог:
— Для адаптації до нового часу потребую не менш ніж два-три тижні. Важче переходити на літній час. Щодо зимового, то треба звикати до ранніх сутінків. Але є й позитив. У мене годинник, який неможливо перевести — він завжди показує зимовий час. Отож щоранку прокидаюся, дивлюся на нього й подумки додаю годину. А з неділі додавати вже нічого не треба буде.
Лариса Новоселова, 71 рік, пенсіонерка:
— Восени я ніби до свого часу повертаюся. Чекаю, коли можна буде поспати зайву годинку. Але загалом організм до цих переходів чутливий. Я не можу швидко перебудуватися. Ходжу ніяка десь із місяць. Вважаю, що треба від зміни часу відмовитися. Лише морочать людям голову і збивають внутрішній біогодинник. До того ж це періоди, коли загострюються хронічні захворювання.
Євген Воронков, 48 років, психіатр:
— Зміщення часу на годину для мене не має значення. Це не впливає суттєво на біоритми. Я прокидаюся досить рано, тому завжди маю запас часу. З другого боку, є люди, які прокидаються за допомогою будильника. Ось це шкідливо, бо перериває фізіологічний сон. І тоді виникають певні розлади сну й настрою. Але відмовлятися від переходу на зимовий час не слід. Бо економічні результати перевершують тимчасовий дискомфорт деяких людей. Узагалі, це майже нейтральна для здоров"я процедура.
Анна Григорець, 52 роки, продавець:
— Легко пристосовуюся до кожної зміни у своєму житті. Навіть до часового переходу. Хоча годинник інколи забуваю переводити. Але поруч зі мною є люди дисциплінованіші, зазвичай вони це роблять. Щоправда, через свою забудькуватість колись-таки запізнилася на поїзд. Я сама з Тернополя, мала їхати додому. Цілий день не знала, що перевели годинник.
Коментарі