вівторок, 01 серпня 2017 05:50

Після збору врожаю з полуниці зрізають усі вуса

— За кілька років досвіду помі­тила: не можна кидати догляд за полуницею після збору врожаю. Бо на наступний можна нічого не зібрати, — каже киянка 34-річна Наталія Коломієць. Має дачу під Києвом. — За час, що залишився теплої пори після плодоношення, кущ зміцнюється і запасає сили для нового сезону. Цьому заважає бур'ян.

Спочатку видаляє з грядок усе мульчування. В ньому зберігаються шкідники та грибки. Вириває бур'яни й просапує міжряддя. Без розпушування ґрунт ущільнюється, й до коріння не надходитиме ­повітря.

— Після плодоношення в полуниці виростають нові вусики й закладаються квіткові бруньки. Без підживлення їх буде мало.

Зрізає не всі, а тільки дворічні кущі. Й лише сухе та почорніле листя.

— Вуса видаляю обов'язково. На них рослина витрачає багато сили, а не пускає їх на закладку врожаю.

Для дезінфекції ділянки поливає її розчином марганцівки. Бере її 2 г і 10 л води. Підживлює біогумусом або перепрілим компостом, що підсипають до коріння. Корисно й дешево підживлювати золою. Її розсипає між кущами з розрахунку дволітрової банки на квадратний метр. Її можна застосовувати разом зі свіжим гноєм.

— Перевірене роками добриво роблю сама. Змішую у 10 літрах води по 10 грамів аміачної селітри та сульфат калію і 30 грамів суперфосфату.

Зараз ви читаєте новину «Після збору врожаю з полуниці зрізають усі вуса». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі