вівторок, 29 серпня 2023 07:50

Не лише дари природи: що освячують на Горіховий Спас

Не лише дари природи: що освячують на Горіховий Спас
29 серпня - Горіховий Спас: що освятити у церкві Фото: dyvys

Щороку на серпень в Україні припадає Спасівка — Медовий, Яблучний і Горіховий спаси.

Горіховий спас - останній. Його ще називають Хлібним чи Полотняним. Він цього року припадає на 29 серпня і є першим днем після Успінського посту.

За традицією, наші предки в цей день несли в храми полотна, льон і пасмо. Вірили, що речі, окроплені святою водою, зцілюють від хвороб і очищають людину після ворожіння. Також допомагають проводити обряди і дізнатися свою долю.

У сучасному світі віруючі освячують горіхи, яблука, мед, виноград, хліб, горіхові листя і гілки. Потім з цього всього роблять настоянки, відвари і додають в консервацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими стравами здивувати гостей на Горіховий Спас

Також на Горіховий Спас прийнято святити нові колодязі, очищати джерела, потім пити з них воду і обходити кругом - замикати літній цикл.

29 серпня віряни присвячують перенесенню до Константинополя нерукотворного образу Ісуса Христа в 944 році. Образ називають нерукотворним, тому що він утворився після того, як Ісус приклав полотно до свого обличчя і воно на ньому відбилося.

В народі його називають Горіховим Спасом. Для українців він є символом закінчення літа і збору врожаю. Якщо в цей день відлітають ластівки і журавлі - то на Покрову випаде сніг. Якщо журавлі, наприклад, полетіли раніше - то на Покрову погода буде теплою.

Зараз ви читаєте новину «Не лише дари природи: що освячують на Горіховий Спас». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі