неділя, 24 березня 2024 05:50

Для чого треба сьогодні розпалити багаття: прикмети дня у переддень Благовіщення

Для чого треба сьогодні розпалити багаття: прикмети дня у переддень Благовіщення
24 березня треба запалити багаття Фото: pinterest

24 березня вшановують преподобного Захарія Печерського, пісника, а також передсвято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Також перший тиждень Великого посту, який називається Торжество Православ'я.

Преподобний Захарія жив у XII-XIV століттях. Він був ченцем у Києво-Печерській лаврі, у Дальніх печерах. Своє ім'я - постник - Захарія отримав тому, що дотримувався дуже суворого посту. Іноді він їв лише після заходу сонця - і то, одну траву.

Преподобний прославився тим, що молитвою міг вигнати біса і зцілити душу людини. Завдяки своєму праведному життю він удостоївся бачити ангелів. Святі мощі Захарії спочивають у Дальніх печерах Києво-Печерської лаври.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вербна неділя 2024: нова дата свята і до яких заборон дня варто прислухатись

У першу неділю Великого посту святкують Торжество Православ'я - день, коли Православна Церква торжествує над єрессю, що спотворює християнське віровчення. Свято встановили 843 року, у Візантії, коли остаточно перемогли єретиків-іконоборців. До цього православних християн, які шанували ікони, піддавали гонінням, а самі ікони і мощі святих спалювали. 843 року скликали Константинопольський собор, на якому і встановили свято Торжества Православ'я.

Прикмети

день теплий видався - весна буде гарною і літо настане скоро;

чути жайворонок - до тепла, а якщо зяблик співає - до холоду;

якщо ніч цього дня тепла - весна буде такою ж.

24 березня починається підготовка до свята Благовіщення, яке відзначається за новим стилем 25 березня.

Що можна робити

Увечері на передсвято Благовіщення Пресвятої Богородиці можна піти на службу до храму, помолитися, попросити в Діви Марії заступництва і прощення. Якщо немає можливості відвідати храм, можна помолитися вдома або в іншому місці. Головне - це щира молитва.

Перед тим, як іти до церкви, всією сім'єю тричі обходили дім із молитвами - щоб захистити його. Також напередодні Благовіщення потрібно зробити прибирання в домі, закінчити всі невідкладні справи. Раніше цього дня за традицією на вулиці розпалювали багаття, в якому спалювали все непотрібне, вважалося, що чим вище полум'я багаття - тим кращий захист від нечисті.

Що не можна робити

Не можна пліткувати, хвалитися, заздрити, засуджувати, відмовляти в допомозі, сумувати.

Оскільки триває підготовка до Благовіщення, то після обіду цього дня церква забороняє важко працювати, прибирати, прати, шити - це вважається гріхом. Не можна ображати будь-кого - ні людей, ні тварин. Цього дня не ходять у гості й не приймають гостей.

За новим церковним календарем велике свято Благовіщення Пресвятої Богородиці відтепер святкуємо у березні. Раніше його вшановували 7 квітня.

Тепер дата святкування перенесена на 13 днів раніше і припадає на 25 березня.

Зараз ви читаєте новину «Для чого треба сьогодні розпалити багаття: прикмети дня у переддень Благовіщення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі