понеділок, 01 липня 2024 11:27

Науковці дослідили усі ризики від бутильованої води, яка довго стоїть на сонці

Науковці дослідили усі ризики від бутильованої води, яка довго стоїть на сонці
Виділяє токсичні сполуки: науковці дослідили, чим небезпечна бутильована вода, яка довго стоїть на сонці Фото: pinterest

Пластикові пляшки для напоїв виявилися значно небезпечнішими, ніж вважалося раніше.

Науковці з Лабораторії забруднення навколишнього середовища та здоров'я при Університеті Цзінань (Китай) провели нове дослідження, в якому зосередили свою увагу на проблемі виділення летких органічних сполук (ЛОС) внаслідок прямого впливу сонячного світла на пластикову тару, пише ScienceDirect.

Вчені проаналізували процес виділення ЛОС з шести типів пластикових пляшок для води, підданих ультрафіолетовому А-випромінюванню та сонячному світлу.

Результати показали, що всі випробувані пляшки виділяють складну суміш алканів, алкенів, спиртів, альдегідів і кислот із значними варіаціями складу та концентрації ЛОС у пляшках. Зокрема, було виявлено високотоксичні ЛОС, включаючи канцерогени, такі як н-гексадекан, що свідчить про серйозні ризики для здоров'я. За умов тривалого впливу цих ЛОС може існувати зростаючий кумулятивний ризик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці знайшли зв'язок між смертністю, кавою та сидячим способом життя

"Наші висновки надають переконливі докази того, що пластикові пляшки під впливом сонячного світла можуть виділяти токсичні сполуки, які становлять ризик для здоров'я. Споживачі повинні знати про ці ризики, особливо в середовищах, де бутильована вода піддається впливу сонячного світла протягом тривалого часу", – наголосили автори дослідження.

Поширені хімікати PFAS і BPA можуть бути пов'язані з деякими видами раку у жінок. Науковці дослідили, що у жінок, у яких діагностували рак грудей, яєчників, шкіри та матки, рівні цих хімічних речовин в організмі значно вищі.

Вчені встановили чіткий зв'язок між PFNA і попереднім діагнозом раку матки, а також між фенолами, такими як BPA і 2,5-дихлорфенол, і виникненням раку яєчників.

Інша хімічна речовина - бісфенол А (ВРА) - використовується як затверджувач при виготовленні пластмаси. Ще один небезпечний хімікат - 2,5-дихлорфенол, застосовують у виробництві добрив, ліків і барвників.

Зараз ви читаєте новину «Науковці дослідили усі ризики від бутильованої води, яка довго стоїть на сонці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі