Повноваження мера Києва Леоніда Черновецького збігли в червні цього року. Дата нових виборів може бути визначена на позачерговій сесії парламенту в кінці липня.
— На сьогодні навіть із стратегічних міркувань владі призначати вибори мера Києва не з руки, — зазначає директор Українського інституту публічної політики Віктор Чумак, 54 роки. — Якщо проводити їх одночасно із парламентськими в жовтні, то можна завдати удару по найвірогіднішому кандидату від опозиції Віталію Кличку. Бо йому важко буде балотуватися одночасно на мера й у парламент і проводити велику кампанію на двох фронтах. Іншого жодного рейтингового кандидата, якій міг би протистояти нинішньому голові столичної держадміністрації Олександру Попову, в опозиції нема.
Але якщо Кличко пожертвує частиною виборчої кампанії на національному рівні, у нього є хороші шанси зайняти крісло мера. Кандидат від влади Олександр Попов ще не може зрівнятися з Кличком у рейтингу, попри те, що в Києві успішно провели Євро-2012, реконструювали чимало доріг.
Влада може підтягнути рейтинг Попова до кінця жовтня?
— Усе одно йому не вдасться обійти Кличка за цей час. При призначенні виборів мера на осінь Партія регіонів буде серйозно застосовувати адмінресурс. Та великої надії на це нема. Київ — не Донецьк. Тут усіх не перегнеш через коліно.
Щоб відсікти Кличка, влада може ухвалити зміни до виборчого закону і заборонити одночасне балотування на мера та в парламент. Тоді йому доведеться йти на більшу жертву — відмовитися від балотування в мери. Це розчарує киян, які вбачають в ньому альтернативу нинішній владі.
Які резони перенести вибори мера на весну?
— Для "регіоналів" це було б зрозумілішим. Пішла б ще одна хвиля розкрутки Попова. Київ — стратегічне місто для будь-якої влади, тому грошей шкодувати не будуть. Але парламентські вибори можуть дати поштовх для появи третього сильного кандидата в мери. Не можна скидати з рахунків колишніх голів районів, наприклад Віктора Пилипишина.
Коментарі