Рейтинг інформаційної відкритості 56 інтернет-сайтів центральних органів виконавчої влади уклав Інститут розвитку регіональної преси. Оцінювали за 224 параметрами — повнота інформації, актуальність, доступність навігації тощо.
— Наприклад, зручність сприйняття інформації досліджували за 29 критеріями, — пояснює керівник проекту Людмила Панкратова, 40 років. — Серед них — коректна робота сайта в найпопулярніших браузерах, наявність основних розділів на іноземних мовах, можливість скористатися сайтом людям з обмеженими можливостями. Приміром, звукового супроводу дій користувача не підтримує жоден із сайтів, що робить їх недоступними для людей із вадами зору.
— Фінансування і наповнення сайтів не регулюється законодавством, тому його якість залежить суто від розуміння та ініціативи керівника установи, — каже виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, 34 роки. — Закон про доступ до публічної інформації почав діяти лише в травні цього року. Тож фінансування сайтів слід очікувати після ухвалення бюджету-2012. Зрозуміло, що нестача грошей заважає держорганам публікувати найважливіші повідомлення. Є керівники, які відверто не сприяють інформаційній відкритості. Особливо, коли це стосується інформації про проведення тендерів.
Зараз важливо, щоб журналісти і громадські організації ретельно відстежували, що є й чого нема на сайтах. За спробу приховати інформацію слід подавати скарги. Тільки так можна добитися прозорості влади.
Коментарі