середа, 03 серпня 2011 07:00

Чверть роботодавців не цікавляться освітою працівників

 

Соціологи Інституту Горшеніна запитали в українців, що потрібно молодій людині, аби влаштуватися на гарну роботу. Більшість відповіли — хороша освіта.

— Роботодавець насамперед звертає увагу на ініціативність молодого спеціаліста, — каже менеджер кадрового порталу "Хедхантер" Юрій Палійчук, 24 роки. — Бо кандидат із бажанням працювати вже має хоч якийсь досвід роботи. Ініціативна людина не буде п'ять років просто протирати штани в університеті. Освіта кандидата в більшості випадків не відіграє вирішальну роль при працевлаштуванні. Так, диплом про освіту кандидата запитують, але це радше формальність. Чверть роботодавців узагалі не цікавляться, що закінчували їхні працівники.

Освіта в Україні мало відповідає потребам ринку. Лише кожен третій у корпоративному секторі працює за спеціальністю. Більше половини працевлаштованих останнім часом перекваліфікувалися. Для прикладу, майже половина українських програмістів не здобували профільної освіти, вважають себе самоучками. А це сьогодні найдефіцитніші спеціалісти.

Хабарі, протекція чи підбір кандидата за приємною зовнішністю у приватних компаніях не практикують. Перед працівниками зазвичай ставлять конкретну бізнес-задачу. Адже на першому місці в компанії стоять прибуток і репутація.

Зараз ви читаєте новину «Чверть роботодавців не цікавляться освітою працівників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі