неділя, 28 січня 2007 17:37

Олена Савченко стала чемпіонкою Європи

Автор: фото: reuters/Peter Andrews
  Олена Савченко та Роберт Шовкови виконують довільну програму на льоду палацу спорту у Варшаві

Учора у Варшаві закінчився чемпіонат Європи з фігурного катання. Спортсмени, які представляли на турнірі Україну, залишилися без нагород. Зате у змаганнях спортивних пар золоту медаль завоювала 25-річна Олена Савченко. Вона народилася в Обухові на Київщині. Чотири роки тому Олена, чемпіонка світу серед юніорів, емігрувала до Німеччини. 2004-го вона отримала тамтешнє громадянство і право виступати за збірну цієї країни.

Нинішній партнер Савченко — німець Роберт Шовкови. Окрім цьогорічного титулу, пара здобула срібло чемпіонату Європи-2006 і чотири рази вигравала чемпіонат Німеччини.

— Якби я не виїхала з України, то або взагалі не брала б участі в чемпіонаті Європи, або посіла б на турнірі десяте місце, — каже Олена Савченко. — В Україні я не бачила перспектив, тому й поїхала. Але ще не знаю, де житиму після закінчення кар"єри.

Савченко та Шовкови випередили росіян Петрову та Тихонова, для яких цей сезон — останній в любительській кар"єрі.

Українці Тетяна Волосажар та Станіслав Морозов, як і торік, стали п"ятими. Морозов — колишній партнер Олени Савченко.

— Станіслав привітав мене з першим місцем, — розповідає чемпіонка Європи. — Хоча зараз ми з ним майже не підтримуємо стосунків. Кожен зосередився на своїх виступах.

У чоловіків перше місце посів француз Брайян Жубер. Українець Антон Ковалевський показав 13-й результат.

Серед жінок тріумфувала італійка Кароліна Костнер. Ірина Мовчан з Дніпропетровська посіла 24-те місце.

Зараз ви читаєте новину «Олена Савченко стала чемпіонкою Європи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua