неділя, 31 грудня 2023 05:50

У Щедрий вечір не сідайте за святковий стіл у чорному: головна заборона, до якої варто прислухатись

У Щедрий вечір не сідайте за святковий стіл у чорному: головна заборона, до якої варто прислухатись
У день Меланії не сідайте за святковий стіл у чорному одязі

31 грудня віряни вшановують пам'ять святої Меланії Римлянки.

Меланія жила у V столітті, в Римі. Вона була родом зі знатної християнської родини. У 14 років дівчину проти її волі видали заміж за знатного юнака Апініана. Але Меланія хотіла чернечого життя. Чоловік пообіцяв їй, що після народження двох діток він разом із нею зречеться світу. Але сталося так, що їхні діти померли немовлятами.

Після смерті батька дівчини Меланія та Апініан роздали свій спадок і почали допомагати монастирям, хворим, викуповувати ув'язнених за борги. Разом вони вирушили в Африку, Олександрію та Єрусалим. Незабаром Меланія стала вести самітницьке життя біля Оливної гори, а через деякий час поблизу її келії виник жіночий монастир. Після смерті чоловіка Меланія заснувала чоловічий монастир на горі Вознесіння Христового. Преподобна прославилася також чудесами, які відбувалися за її молитвою.

Прикмети

лапатий сніг пішов - до несильних морозів;

яка погода цього дня - таким буде і липень;

сніг під ногами не хрумтить - чекай потепління.

У народному календарі 31 грудня - свято Василя і Маланки, Щедрий вечір.

Що не можна робити

скандалити - ті, хто посварився напередодні Нового року, можуть ніколи не помиритися;

відмовляти в допомозі;

ображати кого-небудь - ні ділом, ні словом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не залишайте дітей без нагляду: "Страшний" день, якого боялись усі

Цього дня не варто давати ы брати в борг - щоб не ходити в боргах увесь рік, і з цієї ж причини не слід перераховувати дрібні гроші.

Не можна відмовляти щедрівникам - можна відвадити від дому благополуччя, а також сідати за святковий стіл у чорному одязі. Інакше протягом року не раз доведеться носити траур.

Що можна робити

Свята Меланія - покровителька вагітних жінок і під час пологів. У преподобної просять допомоги виносити і народити здорову дитину, моляться їй при складних пологах.

У Щедрий вечір заведено накривати багатий святковий стіл - за прикметами він забезпечить достаток на весь рік. Цього дня належить готувати кутю і пригощати нею один одного. Вважається, що таким чином можна залагодити будь-які конфлікти і помиритися з ворогами. Крім цього, наші предки обов'язково готували страви зі свинини - як символ благополуччя.

За народними прикметами також на стіл потрібно поставити тарілку із зерном, перемішаним із монетами різного номіналу. Щоб привернути добро в новому році, слід напередодні постаратися зробити якомога більше благих справ: наприклад, допомогти людям похилого віку, пригостити нужденних.

З переходом Православної церкви України на новоюліанський календар багато дат свят зсунулися на 13 днів раніше. Старий Новий рік - не є церковним святом, тому його дата не зсувається, а залишається колишньою. Старий Новий рік 2024 відзначатимуть в ніч із 13 на 14 січня.

Але є один нюанс. На цей день припадало свято свято Меланки 13 січня і свято Василя 14 січня. Ці свята змістились у датах і за новим церковним календарем вони припадають на 31 грудня і 1 січня відповідно. Саме в ці дні зустрічайте щедрувальників та посівальників.

Зараз ви читаєте новину «У Щедрий вечір не сідайте за святковий стіл у чорному: головна заборона, до якої варто прислухатись». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі