пʼятниця, 25 серпня 2023 11:16

Шість дієвих способів, як повернути рушникам білосніжний колір

Шість дієвих способів, як повернути рушникам білосніжний колір
Білі рушники можна відіпрати до білосніжності бюджетними способамиФото: pixabay

Доглянуті білі рушники виглядають розкішно. Але з часом вони тьмяніють.

Повернути білосніжність рушникам можна простими бюджетними способами.

Gazeta.ua розповість про найкращі з них.

Для бавовняних рушників потрібно обирати програму, призначену для догляду за натуральними тканинами – бавовною та льоном. А температурний режим обирати в межах 40-60 градусів. Виварювання текстилю у більш гарячій воді може вивести стійкі забруднення, але в довгостроковій перспективі призведе до швидкого зношування волокон тканини.

В 6 л гарячої води розчиняють 2 ст. ложки перекису водню. В розчині замочують випрані рушники і витримують 20-30 хвилин. Потім речі споліскують кілька разів. Для посилення ефекту у воду додатково додають 1 ст. ложку нашатирного спирту.

Під час прання у відсік для кондиціонеру залийте склянку білого оцту. Для посилення відбілюючого ефекту можна також засипати у барабан пів склянки харчової соди. Це також нейтралізує можливий затхлий запах від тканини. Від оцету рушники стануть пухнастими, м' якими та білими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трюк з мікрохвильовкою, яка ідеально очистить кухонні рушники

Ацетилсаліцилова кислота не тільки позбавляє головного болю, а й здатна також відновити первозданну білизну рушника. Розчиніть дві таблетки у мисці з теплою водою і замочіть у цьому розчині потьмянілі рушники на пів години. За цей час кислота має м'яко подіяти на волокна і видалити плями та прибрати наліт. Після цього залишиться випрати рушники у машині згідно з інструкцією.

У 4-5 л гарячої води розчиніть 2 ст. ложки борної кислоти. У розчині замочують брудні рушники на 1,5–2 години. Потім перуть речі.

Візьміть соду і господарське мило. При цьому методі речі кип'ятять. Для обробки беруть 72%-е господарське мило. Для відбілювання змішують з 50 г кальцинованої соди і натертого мила, додають в 5-6 л води. В отриманому складі замочують брудні рушники і кип'ятять 1-1,5 години.

Рушники з ванної кімнати потрібно прати частіше, ніж зазвичай всі звикли.

Часто після прийому душу чи ванної люди просто залишають рушники сушитися, і навіть не думають про прання до того, як вони не почнуть неприємно пахнути. Та лікарі стверджують, що такий підхід може серйозно зашкодити здоров'ю. Невипраний рушник може бути не просто негігієнічним, але й спричинити інфікування від тих бактерій, які ви самі лишили на ньому день чи тиждень тому.

Зараз ви читаєте новину «Шість дієвих способів, як повернути рушникам білосніжний колір». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі