четвер, 11 квітня 2019 15:20

Народилася "дитина трьох батьків"

Народилася "дитина трьох батьків"
Лікарі кажуть, що "творять історію медицини", що зможе допомогти безплідним парам у всьому світі Фото: Корупція.Інфо

Лікарі в Греції та Іспанії використали генетичний матеріал трьох людей, щоб дати можливість народити дитину безплідній жінці.

Хлопчик народився у вівторок. Мати й дитина вагою 2,9 кг почуваються добре, пише ВВС.

Лікарі кажуть, що "творять історію медицини", що зможе допомогти безплідним парам у всьому світі. Деякі експерти у Великій Британії кажуть, що процедура викликає етичні питання і її не повинні були застосовувати. Експериментальний метод штучного запліднення використовує яйцеклітину від матері, сперму від батька та іншу яйцеклітину від жінки-донора. Його розробили для допомоги сім'ям, які страждають від генетичних мітохондріальних захворювань, які передаються від матері до дитини. Методику випробували лише одного разу на сім'ї з Йорданії. Це викликало багато суперечок.

Деякі лікарі вважають, що ця технологія може також збільшити шанси при штучному заплідненні. Вся справа у мітохондріях — це маленькі ділянки майже кожної клітини тіла, які перетворюють їжу на корисну енергію. Внаслідок деяких захворювань мітохондрії можуть ставати дефектними, а поєднання ДНК матері з донорськими мітохондріями може запобігти виникненню захворювання у дитини.

32-річна пацієнтка з Греції пережила 4 невдалі спроби штучного запліднення. Тепер вона стала матір'ю, але її син має невелику кількість свого генетичного матеріалу від жінки-донора, оскільки мітохондрії мають власну ДНК.

У лютому 2018 року лікарі в Ньюкаслі отримали дозвіл на створення перших "дітей трьох батьків" у Великій Британії. Державний орган з питань репродуктивної медицини схвалив дві спроби, обидві у сім'ях із рідкісними мітохондріальними захворюваннями. Деякі лікарі у Британії стверджували, що ці дві сфери застосування даного методу - допомога у зачатті та уникнення передачі генетичного захворювання - дуже різні з морального погляду.

Народилися перші діти з відредагованими генами.

Технологія цілеспрямованого редагування людського генома, відома в науковому світі під назвою "CRISPR", передає Naked Science.

"Роботу проводили в Китаї, оскільки в США експерименти такого характеру заборонені через побоювання, що втручання в генетику в одному поколінні може привести до генетичних змін в наступних поколіннях або зашкодити іншим генам. Народилися дівчатка-близнюки", - каже дослідник Хе Цзянькуй.

Зараз ви читаєте новину «Народилася "дитина трьох батьків"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі