четвер, 04 червня 2020 08:54

Технічна картопля: чи безпечно їсти продукт, який масово завозять в Україну

Технічна картопля: чи безпечно їсти продукт, який масово завозять в Україну
Чи безпечна технічна картопля. Фото: pixabay.com

За повідомленням ЗМІ, в Україну масово завезли так звану технічну картоплю з Європи.

Що це таке та чи можна її їсти, сайту "Сьогодні" розповіла виконавча директорка Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова.

Вона підтвердила, що слово "технічний" у цьому випадку не має відношення до поняття "неїстівний".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затяжні дощі знищують урожай

"Технічна картопля насправді — це просто картопля. Вона класна, вона хороша. Мало того, зовні вона виглядає бездоганно. І вона не втрачає свого зовнішнього вигляду за недотримання правил зберігання. Наприклад, якщо ми будемо зберігати картоплю в кімнатних умовах, без холодильника 2-3 місяці, вона втратить свій тургор (пружність), почнуться ростові процеси. А з технічною картоплею після кількох місяців зберігання на кухні нічого не трапиться. У чому особливість технічної картоплі? Вона хороша для смаження. Але вона не розварюється. Саме це мають на увазі, коли говорять, що борщ або пюре з технічної картоплі готувати не варто", — пояснює Оксана Руженкова.

Величезні обсяги імпортної картоплі, за повідомленням фахівців, — це результат неврожаю через торішню посуху, а також коронавірус і введені у зв'язку з пандемією обмеження.

Наразі ж більшість старої картоплі, яка продається на українських ринках і в супермаркетах, теж імпортна. А ось ранної картоплі багато місцевої.

"Думаю, що в цьому році картоплі буде багато. У нас завжди так: якщо минулого року ціна була висока, значить, на наступний рік всі садять цей продукт. І це завжди приводить до падіння цін на нього. Від чого найбільше страждають промислові виробники", — каже Оксана Руженкова.

Кабінет міністрів схвалив проєкт указу президента про встановлення Дня фермера, який відзначатимуть щороку 19 червня.

Зараз ви читаєте новину «Технічна картопля: чи безпечно їсти продукт, який масово завозять в Україну». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі