вівторок, 12 лютого 2013 10:16

Росія стала найбільшим покупцем золота у світі - запаси втричі перевищили вагу статуї Свободи

Росія стала найбільшим покупцем золота у світі - запаси втричі перевищили вагу статуї Свободи
Фото: sovross.ru

Найбільшим покупцем золота у світі є Росія. За даними Міжнародного валютного фонду (МВФ) за останні десять років Центральний банк Росії купив 570 тонн металу, що на чверть більше, ніж обсяг покупок Китаю, який посів друге місце. Про це повідомляє Bloomberg.

Обсяг золота, купленого Росією, майже в три рази перевищує вагу статуї Свободи.

"Чим більше золота є в країні, тим більше суверенітету вона буде мати в разі катаклізмів з доларом, євро, фунтом або будь-який інший резервною валютою", - вважає депутат Держдуми РФ від "Єдиної Росії" Євген Федоров.

За десять років вартість золота зросла майже на 400%. Центральні банки по всьому світу друкують гроші, для того щоб уникнути світової фінансової кризи, і це підриває інтерес інвесторів до долара і євро.

У 1998 році, коли Росія оголосила дефолт по внутрішньому боргу в 40 млрд дол, вартість унції золота дорівнювала вартості 28 бар. сирої нафти. У 2000 і 2005 роках цей рівень склав 11,5, при цьому він досягав мінімуму в 6,5, що майже в два рази менше від поточного рівня (близько 14 барелів нафти марки Brent за тройську унцію золота).

У 2005 році Президент РФ Володимир Путін погодився з пропозицією збільшити частку золота в золотовалютних резервах країни. На той момент вартість золота становила $495 за унцію, що передбачало 18-річний максимум. Запаси ЦБ Росії в золоті на той момент становили 387 тонн, або 2,2% від загального обсягу золотовалютних резервів на рівні $165 млрд. Протягом місяця частка збільшилася до 3,5%.

Зараз вартість золота перебуває біля рівня $1665 за тройську унцію. У минулому році вартість цього металу зросла на 7%, що є 12-м прибутковим роком поспіль. Аналітики, опитані Bloomberg, очікують, що в 2013 р. вартість дорогоцінного металу продовжить рости і склав $1825 до кінця року. "Це свого роду оборонна гра, але вона спрацювала, вірно?" - зазначив глава відділу стратегії ринків, що розвиваються Standard Bank Plc. Тім Еш і додав, що, для того щоб досягти такого результату, необхідно бути щасливчиком у політиці та бізнесі.

Інші світові лідери не такі везунчики. Гордон Браун, міністр фінансів Великобританії, продав майже 400 тонн золота протягом 30 місяців до березня 2002 року, коли ціни були на двадцятирічному мінімумі.

Глава інвестиційних досліджень в World Gold Council Маркус Грабб сказав, що кількісне пом'якшення в крупних економіках стимулює попит на золото на ринках, що розвиваються. До світової фінансової кризи центральні банки були нетто-продавцями золота з об'ємом в 400-500 тонн на рік. Зараз, на чолі з Росією і Китаєм, вони стали нетто-покупцями з об'ємом в 450 тонн.

Дійсно, за останнє десятиліття розвинені країни в основному продавали золото. Швейцарія продала близько 877 тонн, Франція позбулася 589 тонн, а Іспанія, Нідерланди і Португалія продали за 200 тонн золота кожна.

При цьому Росія зараз посідає лише восьме місце за загальним обсягом запасів золота. Перше місце займають США з показником 8,134 тис. тонн, за ними слідує Німеччина з 3,391 тис. тонн і МВФ з показником в 2,814 тис. тонн. Італія, Франція, Китай і Швейцарія розташувалися на позиціях з четвертої по сьому відповідно.

Зараз золото займає близько 9,5% від загальних запасів Росії, а в США, Німеччині, Італії та Франції цей показник перевищує 70%.

Зараз ви читаєте новину «Росія стала найбільшим покупцем золота у світі - запаси втричі перевищили вагу статуї Свободи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

58

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі