середа, 11 липня 2012 07:30

Горілка повертається на українські стадіони

Матч на Суперкубок України з футболу, що відбувся в Луганську, мав одну не футбольну особливість. Як і минулого року на подібному поєдинку в Полтаві та позаторік під час фіналу Кубка України в Сумах, у Луганську в день гри заборонили продаж спиртного.

Ця практика для нас не нова. Її ефективність довели не лише футбольні баталії, а й інші масові заходи в обласних центрах України, під час проведення яких забороняють торгувати алкоголем. Роблять це не від доброго життя — будь-яке масове зібрання у нас завжди супроводжувалося хуліганством його добряче сп'янілих учасників.

Причина явища проста: щоб забезпечити повні трибуни на матчах у "нейтральних" містах, один або обидва клуби-суперники організовують безкоштовну доставку на гру своїх прихильників. На відміну від тих, хто  заздалегідь купує квитки, дістається на поєдинки улюбленої команди власним коштом і випиває при цьому відносно помірно, "організовані" групи підтримки не мислять такої поїздки без надмірного вживання алкоголю.

Заборона продажу пива і горілки у день футболу показала торік свою ефективність і в Сумах, і в Полтаві. Не маючи можливості випити перед грою або "добавити" до випитого дорогою, "організовані" глядачі, так само як і неорганізовані, поводилися на стадіонах згаданих міст набагато стриманіше. Та все одно понапивалися вже по шляху додому.

Проведені в українських містах ігри Євро-2012 засвідчили, що подібній поведінці є альтернатива. Заборона проносити напої в офіційні фан-зони, де продавали тільки пиво, спрацювала — там практично не було п'яних. А на стадіонах, на додачу до дуже суворого контролю на вході, торгували лише безалкогольним пивом, про що завбачливо ніде не повідомляли. Плюс — приклад десятків тисяч іноземців, які, на відміну від наших, цілком спроможні не поєднувати перегляд матчів із пиятикою.

На жаль, приклад Євро-2012 не допоможе найближчим часом зробити українських уболівальників — особливо "виїзних" — якщо не зовсім тверезими, то не дуже захмелілими. І винен у цьому не футбол. Допоки більшість українців не уявляють спільної поїздки будь-куди без спиртного, організаторам вітчизняних футбольних фіналів доведеться зменшувати градус сп'яніння глядачів через заборону продажу алкоголю.

Зараз ви читаєте новину «Горілка повертається на українські стадіони». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі