27-річна Олена Костевич із Чернігова принесла Україні першу медаль Ігор-2012. Вона стала бронзовою призеркою в кульовій стрільбі.
Олена Костевич — олімпійська чемпіонка-2004. Вісім років тому її перемогу називали несподіванкою або навіть сенсацією. Хоча на ті ігри українка їхала в статусі чинної чемпіонки світу та Європи. 19-річна спортсменка вирвала перемогу в "золотій" перестрілці з найдосвідченішою олімпійською чемпіонкою Сеула 1988-го сербкою Ясною Секаріч. Слава звалилася на Олену раптово. Щоб переварити те, що трапилося, відновити моральну рівновагу і знайти колишню мотивацію, українці знадобилося чимало часу. Олена розповідала, що в наступному олімпійському циклі її здолало відчуття апатії. Загальний рівень майстерності, звичайно, дозволяв потрапляти у фінали і допоміг виграти олімпійську ліцензію.
Але в Пекіні 2008-го Олена Костевич провалилася — 26-те й 31-ше місця. І цей результат варто було визнати закономірним. Причини невдачі вона вбачала виключно в собі.
Починаючи з 2009-го, Олена поступово набувала притаманної раніше стабільності. Щоправда, на чемпіонаті світу 2010-го Олена Костевич у фінал знову не потрапила. Зате 2011-року остаточно заспокоїлася. Упродовж останнього року виграла чотири етапи Кубка світу, фінал світового Кубка-2011 у польському Вроцлаві, а також "срібло" і "бронзу" європейських першостей 2011-го і 2012-го. За підсумками минулого року Міжнародна федерація стрільби назвала Олену Костевич кращою пістолетницею 2011-го у світі.
Тож олімпійської нагороди від Олени Костевич чекали не тільки в Україні. Це, звичайно, певний тиск, але спортсменка з ним упоралася. За підсумками кваліфікації вона показала результат 387 балів і поділила друге місце з француженкою Селін Ґоберевіль. Лідерство захопила чинна олімпійська чемпіонка китаянка Венюн Ґуо, яка набрала на одне очко більше.
У фіналі китаянка першим пострілом поцілила у 8,0 і скотилася на третє місце (у фіналах кульової стрільби нарахування очок ведеться за допомогою електроніки, з урахуванням десятих доль. — "ГПУ"). Олена Костевич вибила 10,1 і стала лідером, а Ґоберевіль додала до свого кваліфікаційного результату 9,8 і залишилася другою. Венюн Ґуо виправила ситуацію, поціливши майже максимум — 10,8 — у другій спробі. Так лідерське тріо практично порівнялося і не підпускало до себе нікого до фінішу змагань. Після семи спроб лідирувала Олена Костевич, але восьмим пострілом вибила 9,8 і випустила вперед Ґоберевіль, яка показала 10,4. Після того, як Селін у дев'ятій спробі влучила в 10,1 і зміцнила своє лідерство, її перемога здавалася справою часу. Найперше тому, що протягом трьох останніх пострілів, серед трійки фавориток француженка виглядала стійкішою. Але у вирішальній спробі Ґоберевіль похитнулася — 8,8. Венюн Ґуо, навпаки, вдруге в цьому фіналі вибила 10,8.
Китаянка стала олімпійською чемпіонкою. Після десяти основних фінальних спроб Ґоберевіль і Костевич мали однакові показники. Вони виконували додатковий "срібний" постріл. Українка, яка у фіналі завжди стріляє після своїх суперниць, традиційно зробила паузу. І, очевидно, побачила, що суперниця вибила 10,4. Олена поцілила 9,8 і здобула "бронзу".
Коментарі