пʼятниця, 22 серпня 2014 06:45

"На естафету налаштовуюся краще, ніж на індивідуальні змагання"

Автор: ФОТО: REUTERS
  2012-го Ольга Земляк стала чемпіонкою Європи в естафеті 4х400 метрів. ­Того ж року на Олімпіаді наші стали четвертими

24-річна бігунка Ольга Земляк із Рівного здобула дві срібні нагороди на чемпіонаті Європи з легкої атлетики. Турнір минулого тижня проходив у швейцарському Цюриху. У фіналі індивідуального забігу на 400 м українка поступилася італійці Лібанії Гренот. Ще одне "срібло" здобула в естафеті 4х400 м.

— Це моя перша нагорода в індивідуальному турнірі, тому я дуже тішуся з неї, — каже Оля. — Досі перемагала лише в естафеті. На медаль розраховувала. Перед стартом знала, що маю другий час сезону у світі. Лідером була Лібанія. Звісно, дуже хотіла почути український гімн, але усвідомлюю, що для перемоги треба ще більше працювати. Гадаю, зробила гарний подарунок своєму тренеру Сергієві Басенку, який у день півфіналів святкував іменини. "Срібло" присвячую й київській школі вищої спортивної майстерності, де тренувалася.

Кілька днів тому для вас влаштували прийом у рідному Рівному. Яку підтримку обіцяє влада?

— Говорити про все не буду, щоб не зурочити. Грошову винагороду заплатили в повному обсязі. Із наступного року мають виплачувати зарплату. За квартиру поки мова не йде. Я розумію, що в країні війна і такі вимоги — не на часі.

Дощ і прохолода в Цюриху якось впливали?

— Так. Контраст із українською спекою був очевидний. Організатори постелили нові доріжки. Їх рясно намочив дощ. На них послизнулася й упала подруга по збірній Аня Ярощук. Тому під час бігу мусила зважати на це.

Чи можете вважати цей чемпіонат найуспішнішим для себе?

— Безумовно. Маю першу індивідуальну нагороду. Плюс показала дуже пристойний час в естафетній гонці. Такі результати дають натхнення працювати ще більше й у подальшому розраховувати на "золото".

У кваліфікаційних індивідуальних забігах ви показали час — 51,16 секунди, а у фіналі гірший — 51,36. Чому?

— Я належу до тих спортсменок, які виграють за рахунок свіжості. Набирати форму в подальших забігах — це не моє. Під час кваліфікації тренер стримував мене, закликав економити сили. Але все одно до фіналу трохи втомилася.

Зате у фіналі естафети навіть вибігли з 51 секунди.

— На естафету завжди налаштовуюся краще, ніж на індивідуальний забіг. Відчуваю надходження адреналіну, боюся підвести країну й подруг по команді. Плюс мала день відпочинку, бо не бігла у півфіналі. Час показала гарний, однак знову трохи не дотяглася до "золота".

Як швейцарська публіка сприйняла українські срібні медалі?

— Ой, це окрема тема. Телеглядачі не бачили, як аплодували нам, а як — решті переможців. Коли перемагали французи чи італійці — їм аплодували як зазвичай. Коли ми робили коло пошани із синьо-жовтим прапором, нам аплодували стоячи і дуже довго. Мабуть, це і є овація?

Які маєте стосунки із суперницями?

— Нормальні, людські. Принаймні ніякої задерикуватості чи упередженості не відчула. Тут не прийнято зважати на трофеї і титули, вибудовувати стосунки зважаючи на спортивні досягнення. Поза біговою доріжкою ми всі — звичайні люди.

Сезон триватиме?

— Невдовзі стартуватиму в комерційному турнірі. У середині вересня виступатиму за Європу на Кубку світу. Потім нарешті відпочину. Швидше за все — за кордоном.

Зараз ви читаєте новину «"На естафету налаштовуюся краще, ніж на індивідуальні змагання"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua