вівторок, 29 березня 2016 07:30

Лідером центру поля став Степаненко

— Зіграли на три з плюсом, — каже 68-річний Михайло Фоменко, головний тренер збірної України з футболу. — Не забувайте, що наші суперники були в кращій формі, бо вони не мали зимової перерви. А моїм підопічним бракувало ігрової практики.

У четвер національна команда України провела перший матч 2016 року. Перемогли збірну Кіпру — 1:0. Поєдинок відбувався в Одесі і мав статус товариського.

Якість гри нашої команди не вразила. Особливо це стосується дій в атаці. З перших хвилин було помітно бажання українців грати вперед і загострювати ситуацію поблизу воріт суперника. Але бракувало індивідуальної майстерності. Насамперед на вістрі атаки. Там діяв Роман Зозуля. Він багато рухався та підігрував партнерам, але сам рідко загрожував воротам. Брати гру на себе намагався Андрій Ярмоленко. Але він не в оптимальній формі після грудневого ушкодження. І не завжди приймав правильні рішення.

Найбільший вибір Фоменко має в центрі півзахисту.

Там є досвідчені Тарас Степаненко, Руслан Ротань, Денис Гармаш, Сергій Сидорчук, Сергій Рибалка. Водночас можна дати шанс молодим Максиму Малишеву й Вікторові Коваленку. Вони цього року стали основними гравцями донецького "Шахтаря". Максим і Віктор з'явилися на полі в другому таймі. Після цього гра нашої команди стала різкішою в атаці. Але менш надійною. Особливо це стало помітно наприкінці матчу. Кіпріоти мали кілька шансів зрівняти рахунок. Невдало зіграв Анатолій Тимощук, який вийшов на заміну. А лідером центру поля став Степаненко. Він не тільки встигає відбирати м'ячі, а й підтримує атаку другим темпом, пропонує себе для її розвитку. Проблема Тараса — відсутність якісних передач партнерам.

Через травми в Одесі не вийшли на поле Яро­слав Ракицький, Євген Коноплянка та Євген Хачеріді.

Останній уже відновився і вчора ввечері мав зіграти проти Вельсу — у ще одному березневому товариському поєдинку. Коноплянку в матчі проти Кіпру підмінив луганець Іван Петряк. Був помітним. Багато бігав, але обігрувати суперника не наважувався. Замість Ракицького вийшов Артем Путівцев із польської "Термаліки". У першому таймі вміло вів єдиноборства. Після перерви втратив у надійності, занервував.

Чогось нового в діях збірної ми не побачили.

Навіть в оптимальному складі на Євро нам буде важко обіграти Північну Ірландію й Польщу. Що вже казати про Німеччину. Нашими головними козирями залишаються дисциплінована гра в опорній зоні й обороні, ставка на флангову швидкість Коноплянки та Ярмоленка, вміння Ракицького пасом розпочати вихід у контратаку й спроба реалізувати стандартні ситуації завдяки Ротаню.

Футбол. Товариські матчі. Національні команди

Україна — Кіпр — 1:0 (1:0)

24 березня. Одеса. Стадіон "Чорноморець". 20 598 глядачів, розрахований на 34 164. +7°C.

Суддя: Орел Грінфілд, Ізраїль

Україна: Бойко — Федецький, Кучер, Путівцев, Шевчук (Каменюка, 81) — Степаненко (Тимощук, 72) — Ротань-к (Коваленко, 46), Гармаш (Малишев, 46), Гусєв (Петряк, 46) — Зозуля (Кравець, 63). Тренер: Михайло Фоменко

Гол: Степаненко, 40

Результати товариських матчів за участю суперників збірної України в груповому турнірі Євро-2016

Польща (суперник) — Сербія — 1:0

Польща: Фабіанський (Щенсний, 46) — Піщек, Саламон (Паздан, 87), Глік, Рибусь — Крихов'як (Йодловець, 76), Гросицький (Капустка, 75), Зелінський (Борисюк, 83), Блащиковський — Мілік, Левандовський (Теодорчик, 73). Тренер: Адам Навалка

Гол: Блащиковський, 28

Польща (суперник) — Фінляндія (суперник у відборі на Кубок світу-2018) — 5:0

Польша: Боруц (Титонь, 46) — Глік, Вавжиняк, Єджейчик, Паздан, Крихов'як (Йодловец, 46), Капустка (Саламон, 79), Вшолек (Блащиковський, 86), Стажинський (Зелінський, 67), Гросицький, Мілік (Левандовський, 63). Тренер: Адам Навалка

Голи: Гросицький, 18, 85, Вшолек, 20, 66, Стражинський, 32

Німеччина (суперник) — Англія — 2:3

Німеччина: Ноєр — Гектор, Гуммельс (Та, 46), Рюдігер, Джан — Кроос, Хедіра — Ройс (Шюррле, 64), Озіл, Мюллер (Подольський, 76), Гомес (Гьотце, 79). Тренер: Йоахім Льов

Голи: Кроос, 43, Гомес, 57 — Кейн, 61, Варді, 74, Даєр, 90+1

Вельс — Північна Ірландія (суперник) — 1:1

Північна Ірландія: Макговерн — Маколі, Еванс (Джеймс Лафферті, 74), Кеткарт, Маклафлін, Макнейр (Патон, 75) — Девіс, Норвуд, Даллас — Кайл Лафферті (Маккей, 81), Вашингтон (Уорд, 46). Тренер: Майкл О'Ніл

Результати товариських матчів суперників збірної України в кваліфікаційному турнірі Кубка світу-2018

Хорватія (суперник) — Ізраїль — 2:0

Туреччина (суперник) — Швеція — 2:1

Данія — Ісландія (суперник) — 2:1

Зараз ви читаєте новину «Лідером центру поля став Степаненко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua