четвер, 27 серпня 2009 19:20

Георгій Зантарая став чемпіоном світу із дзюдо

Автор: фото: REUTERS/Paul Vreeker
  Георгій Зантарая (у темній формі) проти бразильця Лоуренсо. Українець переміг за хвилину 18 секунд

Киянин Георгій Зантарая, 21 рік, переміг на першості світу із дзюдо. Змагання проходять у голландському Роттердамі. Це перше "золото" для вітчизняних дзюдоїстів на турнірі такого масштабу. У фінальному поєдинку Зантарая здолав представника країни-родоначальниці дзюдо, японця Хіроакі Хіраоку. Двобій тривав 1 хв. 9 с, його зупинили через очевидну перевагу українця.

Зазвичай тривалість боїв дзюдоїстів — 5 хв. Зантарая жодного разу не боровся весь відпущений час. Британця Макккензі він подолав за 41 с, бразильця Лоуренсо за 1 хв. 18 с, угорця Буржана — за 4 хв. 20 с, грузина Хергіані за 3,5 хв. У півфіналі з іранцем Сарлаком узагалі не мав проблем — 22 с йому знадобилося для оформлення виходу до фіналу.

Усі двобої киянин виграв достроково

— Зовсім не прагнув виграти всі сутички достроково, — каже спортсмен. — Просто так вийшло. Навіть добре, що так довго возився з угорцем. Відчув ритм боротьби, це знадобилося мені в подальших поєдинках. А у фіналі зустрічався з давнім кривдником — японцем, який неодноразово мене перегравав. Проте щільної боротьби Хіраока не любить. Мені вдалося її нав"язати, бо підійшов до турніру в оптимальній формі.

1987, 21 жовтня — Георгій Зантарая народився в абхазькому місті Сухумі (Грузія)

1992 — родина Георгія переїхала до Києва

1997 — почав займатися дзюдо

2003 — став чемпіоном Європейського молодіжного олімпійського фестивалю в Парижі

2007 — стає бронзовим призером молодіжного чемпіонату Європи (до 23 років). Через рік повторює це досягнення

2009, квітень — виграє "срібло" на дорослому чемпіонаті Європи в Тбілісі

2009 — стає чемпіоном світу

Неодружений

Зараз ви читаєте новину «Георгій Зантарая став чемпіоном світу із дзюдо». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua