четвер, 01 серпня 2024 00:30

Назвали найгірші сніданки, які впливають на мозок

Назвали найгірші сніданки, які впливають на мозок
Сосиски для сніданку, бекон та інші види переробленого м'яса кращще не вживати зранку Фото: pinterest

Продукти, які ви вживаєте вранці, можуть або підживлювати ваш мозок і посилювати концентрацію уваги, або призводити до проблем із пам'яттю.

Виявляється, є конкретні види сніданку, які можуть негативно вплинути на роботу мозку. Про них виданню She finds розповіла дієтологиня Крутіка Нанаваті.

"Дієта відіграє вирішальну роль у здоров'ї мозку, впливаючи на все - від рівня енергії до когнітивних здібностей. Продукти з високим вмістом рафінованих цукрів, нездорових жирів і нестачею необхідних поживних речовин можуть порушити крихкий баланс мозку, призвести до запалення й окислювального стресу", - каже лікар.

Згодом таке харчування може погіршити роботу мозку і призвести до довгострокових проблем із пам'яттю, зазначила Нанаваті.

Що не можна їсти на сніданок

Солодкі пластівці

Цей популярний варіант сніданку містить рафіновані вуглеводи та цукор. Через різкі коливання рівня цукру в крові мозку важко підтримувати постійну енергію, що призводить до погіршення когнітивних функцій. Згодом вживання сніданків із високим вмістом цукру може призвести до інсулінорезистентності, що ще більше посилює проблеми зі здоров'ям мозку.

Випічка і пончики

Ці продукти також містять багато цукру і шкідливих жирів. Це може погіршити когнітивні функції і сприяти проблемам із пам'яттю. Поєднання цукру і трансжирів у цих продуктах може спричинити запалення і окислювальний стрес, що негативно позначається на здоров'ї мозку і призводить до проблем з пам'яттю і концентрацією уваги.

Крім того, висока калорійність за низької поживної цінності може сприяти набору ваги і пов'язаним з ним порушенням обміну речовин, що ще більше позначається на роботі мозку.

Сніданок із низьким вмістом білка або відсутність сніданку

Пропускаючи протеїн під час сніданку, ви можете почуватися млявим і затуманеним.

"Білок допомагає регулювати рівень цукру в крові та забезпечує мозок стійкою енергією", - каже Нанаваті.

Без достатньої кількості білка організм насилу підтримує стабільний рівень цукру в крові, що призводить до енергетичних спадів і туману в мозку.

Білок необхідний для виробництва нейротрансмітерів - хімічних речовин, які передають сигнали в мозку. Тому нестача білка може безпосередньо впливати на настрій, пам'ять і когнітивні здібності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім рутинних ранкових звичок, які роблять людей нещасливими

Оброблене м'ясо

Сосиски для сніданку, бекон та інші види переробленого м'яса часто містять багато насичених жирів і натрію. Високий вміст шкідливих жирів і солі в цих оброблених м'ясних продуктах може сприяти запаленню і негативно впливати на когнітивні функції, призводячи до проблем з пам'яттю і труднощів з концентрацією уваги. Згодом хронічне запалення, спричинене неправильним харчуванням, може сприяти розвитку нейродегенеративних захворювань, як-от хвороба Альцгеймера.

Що найкраще їсти на сніданок

Нанаваті рекомендує обирати на сніданок страви, що підтримують здоров'я мозку. Наприклад, таким сніданком може бути вівсянка з ягодами для стійкої енергії та антиоксидантів, яйця для білка і холіну, грецький йогурт з горіхами і насінням для пробіотиків і корисних жирів, а також тости з цільної пшениці з авокадо для складних вуглеводів і когнітивних переваг.

Багато традиційних варіантів сніданку - тости, пластівці, бублики та тістечка - мають високий вміст вуглеводів і низький вміст білка. Вуглеводи дають швидкий заряд енергії, але згодом стаєте знову голодними. Тому зранку треба додавати білок до раціону.

Є кілька переваг додавання білка на сніданок. Порція грецького йогурту на сніданок - це вірний спосіб почати свій день із щедрої дози ситного білка.

Зараз ви читаєте новину «Назвали найгірші сніданки, які впливають на мозок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі