Безприривне сидіння за комп'ютом, смартфоном, телевізором, призводить до перенапруги очей.
Але правило 20-20-20 може допомогти зберегти зір і втому очей.
Що таке "правило 20-20-20"
Якщо через свою роботу вам вимушено доводиться багато часу дивитися в екран комп'ютера, то на кожні 20 хвилин, проведені за екраном комп'ютера, вам потрібно подивитися на щось, що знаходиться від вас на відстані 6 метрів протягом 20 секунд.
Якщо ви працюєте в замкнутому просторі, вийдіть на вулицю або в приміщення більше, щоб ви могли розслабити очі.
Чому саме 20 секунд
Щоб ваші очі повністю розслабилися, потрібно близько 20 секунд.
Поки ви даєте очам відпочити та розслабитись, налийте склянку води, щоб заповнити запаси рідини в організмі. Якщо у вашому організмі буде достатньо води, це благотворно позначиться, у тому числі, і на вашому зорі.
Якщо є можливість заварити та випити кухоль зеленого чаю, це допоможе вам ще більше. У зеленому чаї знаходиться велика кількість антиоксидантів-катехінів, які сприяють посиленню сльозовиділення та кращому змащуванню очей, запобігаючи мікротравмам та подразненню очного яблука.
Вам варто поставити на телефон або комп'ютер будильник, який нагадуватиме кожні 20 хвилин про те, що вам потрібно зробити перерву.
Що кажуть науковці
Американська академія офтальмології зазначає, що постійна та тривала робота з екранами цифрових пристроїв зовсім не обов'язково негативно впливає на ваш зір. Однак воно все ж таки здатне викликати почуття напруженості в області очей та інші неприємні симптоми.
У звичайних умовах люди моргають приблизно 15 разів на хвилину. Коли ми дивимося на комп'ютерний екран або екран смартфона, це число скорочується вдвічі. Це може призвести до сухості, роздратування та втоми очей.
Напруженість очей, викликана екранами електронних пристроїв, має офіційне ім'я. Вона називається "синдромом комп'ютерного зору" (СКЗ). У дослідженні, опублікованому Непальським журналом офтальмології, вчені досліджували вплив тривалого використання комп'ютера на зір студентів університету Малайзії. З'ясувалося, що майже 90% з 795 студентів, які брали участь у дослідженні, починали скаржитися на симптоми СКЗ всього після двох годин безперервного використання комп'ютера.
Проте те дослідження довело, що часті перерви, під час яких студенти дивилися на віддалені предмети, суттєво послаблювали ці симптоми. Інакше кажучи, правило 20-20-20 справді працює.
Основні симптоми перенапруги очей
Основними симптомами цього стану є відчуття сухості або печіння в області очей, а також сверблячі повіки.
Інші симптоми включають:
рясне сльозовиділення;
розмитий зір;
двояться об'єкти;
головний біль;
напруженість у шиї, плечах чи спині;
чутливість до світла;
проблеми із концентрацією;
"очі, що злипаються".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як нестача сну впливає на зір: дві причини переглянути звичку лягати пізно
Напруженість очей, викликана роботою з комп'ютерами та іншими електронними пристроями, може бути дуже неприємною. Правило 20-20-20 може одночасно і допомогти вам впоратися з найгіршими симптомами, викликаними цією напруженістю, і зменшити безперервний час, проведений вами за комп'ютерним екраном.
Як можна запобігти виникненню СКЗ
Якщо хочете зменшити вплив комп'ютерних екранів на очі, намагайтеся під час роботи завжди дотримуватися цих порад.
Сідайте подалі від екрана. Намагайтеся сидіти від нього щонайменше на відстані витягнутої руки. До того ж, вам варто пересунути екран так, щоб дивитися на нього трохи зверху вниз.
Щоб уникнути впливу на зір відблисків на екрані, поміркуйте про те, щоб перейти на дисплей з матовим екраном.
Намагайтеся завжди пам'ятати про правило 20-20-20. Встановіть таймер, який нагадуватиме кожні 20 хвилин дивитися по 20 секунд на об'єкт, що знаходиться від вас на відстані 20 футів.
Купуйте в аптеці штучні сльози, щоб уникнути пересихання очних яблук.
Намагайтеся частіше моргати, щоб викликати сльозовиділення.
Якщо екран вашого комп'ютера набагато яскравіший за освітлення в приміщенні, де він знаходиться, приглушіть його яскравість. А ще постарайтеся покращити освітлення, щоб контраст був менш гострим.
Намагайтеся, щоб екран комп'ютера був ідеально чистим. Якщо вам доводиться розглядати зображення крізь відбитки пальців і сліди мушиних лапок, це може посилити напруженість ваших очей.
Якщо ви носите контактні лінзи, це може спричинити погіршення симптомів сухості та подразнення. Намагайтеся бодай час від часу давати очам відпочити, переходячи на окуляри.
Ніколи не спіть в контактних лінзах, навіть тих, які вказані як призначені для постійного носіння. А ще завжди мийте руки перед тим, як знімати чи надягати лінзи.
Щоденна робота за комп'ютером має свої негативні наслідки для здоров'я. Все це призводить до втоми, погіршення зору, болю в шиї та спині. Дуже важливо правильно організовувати робочий процес, а також дотримуватись режиму.
Зазвичай, коли ми дивимося в монітор, то моргаємо менше, ніж звичайно. Але це досить шкідливо для очей. Спробуйте краще контролювати цей процес.
Коментарі