четвер, 09 липня 2009 19:04

Кишківник промивають мінеральною водою у ванні

Автор: фото: Сніжана РУСИН
  У санаторії  ”Сонячне Закарпаття” у Свалявському районі киянка Галина Горобчук двічі промивала кишківник мінеральною водою у ванні. Після першої процедури з’явився апетит. За пацієнткою спостерігає медсестра Олена Молнар
У санаторії ”Сонячне Закарпаття” у Свалявському районі киянка Галина Горобчук двічі промивала кишківник мінеральною водою у ванні. Після першої процедури з’явився апетит. За пацієнткою спостерігає медсестра Олена Молнар

У санаторії "Сонячне Закарпаття" відпочивальникам пропонують підводне промивання кишківника мінеральною водою. Процедура очищує організм від шлаків.

Санаторій розташований між селами Поляна та Яківське Свалявського району Закарпаття на березі річки Пиня. Середньомінералізованою гідрокарбонатно-натрієвою водою тут лікують захворювання органів травлення.

— Наша вода "Поляна Квасова" багата на бор і фтор, — зустрічає головний лікар санаторію Іван Немеш. — За своїм складом і лікувальними властивостями вона подібна на "Боржомі", але містить удвічі більше розчинених мінералів, у півтора раза більше вуглекислоти.

Відпочивальникам пропонують вживати мінеральну воду за 45 хв. до їжі та за 30 хв. після. Вода з бювету має температуру +15 та +45°С. Серед процедур із мінеральною водою пропонують полоскання горла та промивання носа, зрошення й підводне промивання кишківника, мікроклізми, гідромасаж ясен, інгаляції, мінеральні вуглекислі ванни.

Хворим на ожиріння, хронічні запори, коліти, захворювання печінки, жовчних шляхів, подагрі радять прийняти до п"яти мінеральних ванн із підводним промиванням кишківника.

— Ванни на природній мінеральній воді з промиванням товстого кишківника в Україні проводять лише в нашому санаторії, — розповідає медсестра Олена Молнар. — Коли товстий працює правильно, то змушує правильно працювати і тонкий. Ванни сприяють гарній роботі печінки, жовч із якої під час процедури надходить у кишківник.

У день прийому ванни забороняють їсти фрукти

У день прийому ванни хворим забороняють пити, їсти свіжі фрукти й овочі. Зайве навантаження може викликати дискомфорт.

— Під час процедури відпочивальник лягає у ванну з 36–37-градусною мінеральною водою. У товстий кишківник вводимо зонд і підключаємо його до бювету з мінеральною водою, яка пульсує з температурою 38 градусів. За 15 секунд кишківник наповнюється мінералкою – від 250 грамів до 2 літрів. Відтак хворий проводить у ванні ще 25 хвилин. За цей час вода циркулює по кишечнику, очищає його від шлаків, токсичних речовин, калових камінців, фрагментів білків, слизу, бактерій. Після ми перекриваємо одну трубку зонду і випускаємо воду з організму по іншій.

Повторювати процедуру медики радять що три дні. Оптимальний курс — дві-три ванни.

— Велике значення має те, як впливає мінеральна вода на слизову оболонку товстого кишківника, а тепла вода на шкіру, — пояснює Молнар. — Певну роль відіграє і дія газів, що містяться в мінеральній воді, та радону. Вони викликають приплив крові до слизової оболонки, а це покращує живлення стінки кишківника. Тепла ванна розслаблює черевну стінку і гладку мускулатуру внутрішніх органів, заспокоює нервову систему. Протипоказань до процедури практично немає. Єдине — ми радимо проводити ванни після 30 років. Саме в цей період кишечник починає зашлаковуватися.

36-річна Галина Горобчук із Києва вперше відпочиває у "Сонячному Закарпатті". За 10 днів прийняла дві ванни.

— Це шикарна процедура, — усміхається. Жінка лежить у ванні, наповненій мінеральною водою. — Після першого ж разу відчула покращення: живіт став легким, не турбують болі в кишечнику, перестала відчувати печінку, з"явився апетит.

Зараз ви читаєте новину «Кишківник промивають мінеральною водою у ванні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі