20 книжок увійшли до списку кандидатів на премію "Книга року Бі-Бі-Сі — 2012". З них оберуть п'ять, серед яких одна отримає у грудні головну нагороду.
— Пропонували бути членом журі цьогоріч, але я відмовився, — каже публіцист Сергій Руденко, 42 роки. Є співзасновником книжкового порталу "Буквоїд". — Відкриваю списки й розумію, що майже всіх номінантів знаю особисто, і то давно. В такому випадку дуже важко бути об'єктивним.
Які п'ять видань обрали б, якби погодилися?
— Це був би Михайло Бриних із романом "Хрустальна свиноферма". В автора є своя аудиторія, яка залишається йому вірною. Мені теж дуже подобається, як він пише. Також обрав би романи "Танго смерті" Юрія Винничука і "Відлуння: від загиблого діда до померлого" Лариси Денисенко. Не читав їх ще, але відгуки чув хороші. Напевно, також є достойною Таня Малярчук з "Біографією випадкового чуда". Історичний роман "Червоний" Андрія Кокотюхи — одна з найкращих книжок за його біографію. Навіть краща за детективи.
Серед двох десятків книжок Кокотюхи чим вас захопила ця?
— На написання роману Кокотюху підштовхнув розголос "Чорного Ворона" Василя Шкляра. Зрозумів, що історична тема зараз на слуху. Ці дві книжки порівнювати неможливо — різні автори й тематика. Але Кокотюха зробив з УПА те саме, що й Шкляр із "холодноярівцями". Цей роман узагалі нема з чим зіставити, бо у нас історичних романів по суті немає. У ньому йдеться про боротьбу повстанців УПА на Волині після Другої світової війни. Зокрема, про ватажка Данила Червоного. Історію розповідають три свідки — міліціонер, який його ловив, чекіст і сусід Червоного по камері.
Коментарі