Киянка Оксана Хоменко торік їздила на навчання в китайське місто Чунцин. Жила і навчалася там дев'ять місяців. Удосконалювала мову. Тепер у Києві працює перекладачем.
"Китай мені сподобався дуже, - каже Оксана. - Його історію і культуру я вивчала ще з сьомого класу. У Києві закінчила факультет китайської мови в університеті Шевченка.
Я побувала у Шанхаї і Пекіні. У кожному з міст жила по тижню. Довго звикала до тамтешньої кухні. Нас навіть навчали готувати китайські страви. Ніщо так не зацікавило, як їстівні комахи. Якби такі продавали у Києві, я б їла з задоволенням. Вони не мають холестерину. У Китаї на півроку відмовилась від м'яса і їла комах".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кролів від паразитів годують полином
Дівчина каже, що навіть ванільне морозиво у Китаї посипають жареними черв'яками.
"Сусідка по квартирі, китаянка Омі Лана, запропонувала поп-корн. Принесла його з магазину у кульку з газет. Я з'їла половину. Омі Лана потім зізналась, що то були бамбукові хробаки. Їх обсмажують в олії. Такі люблять діти, замовляють в офіс на обід із салатом або до супу замість сухариків. Думала, блюватиму. А мені сподобалось. Так я підсіла на китайську кухню".
Студентка хотіла поекспериментувати, тому замовила додому порцію гусіні шовкопряда.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вікторія Волківська півроку не їла через страх удавитися
"Офіціант поцікавився, хочу варені, смажені чи живі гусениці. Я попросила добре обсмажити у вершковому маслі, заправити імбиром, часником і цибулею. Коли їла, уявляла, що це цвітна капуста, яку готує бабуся влітку. Гусінь нагадує за смаком креветку. Личинки хрусткі ззовні і м'які всередині. Клопи й павуки смакують як соняшникове насіння, а мурашки — як солона риба. Якщо мурашки після обсмажування посипати пудрою, матимуть горіховий присмак. Личинки метеликів щедро посипають сіллю і перцем. Ними швидко наїдаєшся. Смак подібний до гарбузового насіння".
У деяких ресторанах Китаю можна замовити миску живих жуків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сербська гадость
"Їсти треба швидко, доки не повтікали. Європейцям це нагадує полювання. Головне не коштувати такі страви перед початком відпочинку. Може так скрутити шлунок, що тиждень не вийдете з туалету".
Радить туристам, які їдуть на відпочинок або роботу до Китаю, відважитися на гастрономічні експерименти.
"Головне подолати психологічний бар'єр. Ми звикли їсти сало та курячі шлунки, чому не їсти гусінь, цвіркунів і світлячків? Під час навчання у Китаї я спробувала багато екзотики - тарантули у фритюрі, скорпіони у вигляді шашлика, пиріжки й пончики зі смаженими мурахами, гусінь у цукрі".
Коментарі
2