До кінця тижня мають увімкнути світло та відновити газопостачання у восьми квартирах із першого по четвертий поверх у будинку на вул. Калініна, 44. Їх затопили, коли минулої неділі гасили пожежу у помешканні на п'ятому поверсі. Вісім пожежних автомобілів вилили 10 т води.
— Зазвичай люди телефонують, коли відчувають запах диму, і просять: приїдьте розберіться, — говорить Костянтин Проценко, з обласного МНС. — Цього разу викликали, коли палало.
У вівторок біля будинку стоять літня жінка і чоловік років 50.
— Я собі спокійно сиділа, а Оля Онуфріївна дзвонить: "Ой, швидше виходь, горимо". Каже, я на кухню, а там ще більше диму, — розповідає жителька другого поверху. — Полум'я діставало до шостого поверху, а дим — до дев'ятого.
— На шостому чуть-чуть і були б мертві. Вийшли на балкон, а там дихати не можна. Залиті всі вісім квартир нижніх поверхів по стояку. На другому там такий був євроремонт, що, мабуть, і зоряне "небо" було, — каже мешканець.
У під'їзді чути сильний запах горілого. На стінах сліди від води. На п'ятому поверсі і вище стеля чорна від сажі. Біля горілої квартири лежать одвірки. У коридорі і кімнатах повно сажі, вперемішку із залишками речей і меблів. 64-річний Володимир Савчук і 57-річний Григорій Шкляр розгрібають лопатами прохід.
— Мені знайома зі згорілої квартири подзвонила вранці, якщо можеш, прийди допоможи. Буду ще години дві вигрібати. Якби ліфт підключили, бо без нього все це винести буде дуже важко, — Григорій Іванович витягує до одвірків обгорілу швейну машину "Зінґер" і колесо від неї.
У будинку електрики відновлюють проводку.
— Ремонт під'їзду включимо у графік цього або наступного місяця. У постраждалих квартирах не ліквідовуватимемо наслідки, це не в нашій компетенції, — каже 47-річний Ігор Работенко, начальник служби утримання будинків "Придніпровська".
Трикімнатку підпалив 20-річний хлопець. Жив там разом із матір'ю і бабою. Тепер вони мешкають у родичів. Хлопця забрали до психіатричної лікарні.
— Якщо винний у пожежі психічно хворий, але дієздатний, то відповідає він. Якщо ні, тоді відповідатиме опікун. Мешканці мають право вимагати компенсації. Якщо винні не погодяться, тоді вирішувати в судовому порядку. Брати у пожежній частині довідку про причину пожежі. Визначати збитки і подавати позов до суду, — пояснює черкаський юрист Костянтин Стратілатов, 30 років.
Коментарі