середа, 11 квітня 2018 05:40

Володар Кубка світу не здобула жодної медалі на Олімпіадах

Восьмиразовий норвезький олімпійський чемпіон  Уле-Ейнар Бйорндален оголосив  про завершення кар’єри. Йому 44 роки, дебютував 1994-го. На Олім­піаду-2018 не відібрався
Восьмиразовий норвезький олімпійський чемпіон Уле-Ейнар Бйорндален оголосив про завершення кар’єри. Йому 44 роки, дебютував 1994-го. На Олім­піаду-2018 не відібрався

Цьогорічний біатлонний сезон виявився для наших спортсменів значно гірший, ніж попередні. Головна причина — українські біатлоністи не вибороли бодай одної медалі на Олімпіаді. Спад форми в більшості спортсменів припав якраз на ігри в Пхьончхані.

За відсутності хворого Сергія Семенова чоловіки прогнозовано не заїхали на жодний подіум упродовж сезону. З жінками ситуація складніша. Сезон для них можна було поділити на три етапи. Пік форми на початку сезону в листопаді-грудні, коли Юлія Джима й Віта Семеренко вибороли кілька індивідуальних нагород на етапах в Естерсунді, Ансі й Обергофі. Згодом — повний провал, який завершився 11-м місцем в естафеті на Олімпіаді. І, нарешті — повернення надій на фініші сезону. В Холменколлені Юлія Джима знову виборола бронзу в спринті, а в Контіолахті наші спортсмени спромоглися на срібну медаль у змішаній естафеті.

Лідери світового біатлону уникають тривалих спадів. Француз 29-річний Мартен Фуркад усьоме поспіль виборов Великий кришталевий глобус. Він виграв 11 індивідуальних гонок цього року. У жінок найкращою була фінка Кайса Макаряйнен. Лише в останній гонці сезону в Тюмені Кайсі вдалося обійти словачку Анастасію Кузьміну. Кайса фінішувала шостою в гонці з масовим стартом, а Анастасія прибігла на фініш 11-ю. Цього було замало — для перемоги треба було посісти місце не нижче 8-го.

35-річна Макаряйнен жодного разу не була на подіумі Олімпіад. Вона змагалася в Пхьончхані, Сочі й Ванкувері й щоразу невдало. Натомість Фуркад має п'ять золотих олімпійських нагород. За цим показником француз поступається лише норвежцю Уле-Ейнару Бйорндалену. У нього вісім перемог на Олімпіадах. Цього року 44-річний Бйорндален оголосив про завершення кар'єри.

Зараз ви читаєте новину «Володар Кубка світу не здобула жодної медалі на Олімпіадах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua