Одним з очікуваних наслідків Євро-2012 було відкриття України футбольними вболівальниками з усієї Європи. Влітку любителі футболу з різних країн мали оцінити привабливість українських міст і за першої нагоди прагнути приїхати сюди ще раз.
Поки що нічого подібного не сталося. Швидше — навпаки. До Києва прибули півсотні португальських уболівальників на матч "Динамо" — "Порту" та сотня французів на поєдинок "Динамо" — "Парі Сен-Жермен".
Нагадаю, що "гостьова" квота на матчах Ліги чемпіонів становить 5 відсотків місць на приймаючому стадіоні. Оновлений "Олімпійський" готовий прийняти на кожному матчі Ліги чемпіонів до 3,5 тис. іноземних гостей. Але в "гостьовий" сектор найкращого в Україні стадіону приїжджає менше іноземців, ніж торік на матчі Ліги Європи на застарілий стадіон імені Лобановського.
Не виходить винити за це "Динамо", хоч воно й далеке від своїх чемпіонських кондицій минулих років. Бо ж іноземні вболівальники їдуть підтримувати своїх, а не суперників. Не хочеться в це вірити, але після того, як численні іноземці скуштували української гостинності на Євро-2012, бажання їхати до на нас футбол у них не зросло, а зменшилось.
Можливо, небажання іноземців їхати до Києва на футбол спричинило саме покращення вітчизняного сервісу. Раніше кожна поїздка до України виглядала для людей із Західної Європи як небезпечна пригода у незвіданій напівдикій країні. Саме цим була привабливою. Люди їхали до нас по нові враження та емоції. Вони були готові до всього, щоб, витримавши випробування, згадувати потім про свою небезпечну подорож і розповідати про неї родичам та знайомим.
Тепер же Україна, зокрема Київ, вже не є для європейців загадкою. Тут вони можуть, приїхавши на футбол, отримати практично те ж саме, що й у себе, тільки трохи гірше. То навіщо тоді сюди їхати?
Звісно, це все лише припущення. Можливо, причини небажання уболівальників європейських клубів масово їхати до Києва полягають у чомусь іншому. Але те, що Євро-2012 не привернуло до нас додаткових європейських футбольних уболівальників — факт.
Коментарі
2