середа, 29 травня 2019 22:03

Визначився переможець Ліги Європи Уєфа сезону 2018-2019

Фінал Ліги Європи сезону 2018-2019, Челсі - Арсенал.

Зовсім скоро довгоочікуваний фінал Ліги Європи Уєфа. На "Олімпійському стадіоні" в Баку зустрінуться дві лондонські команди "Челсі" та "Арсенал". Англійські команди вважалися головними фаворитами турніру ще до його початку. Клас представників АПЛ вирізнявся на фоні інших учасників турніру.

Підопічні Унаї Емері востаннє європейський трофей вигравали більше 20 років тому. В 1994 році "каноніри" виграли Кубок Уєфа. Після того, ще двічі були фіналістами Кубку Уєфа та одного разу Ліги чемпіонів. Однак завоювати трофей їм більше невдавалось.

"Аристократи" мали успіхі на міжнародній арені відносно недавно. В 2012 році вони виграли Лігу чемпіонів, а через рік Лігу Європи. Для нинішнього наставника "Челсі" Мауріціо Саррі це перший історичний фінал, в якому він зможе здобути євротрофей.

Однак завдання не з простих, бо протистоятиме йому справжній "експерт з Ліги Європи". Унаї Емері три роки поспіль здобував цей трофей очолюючи "Севілью"( з 2013 по 2016).

Окрім кубка Ліги Європи на кону стоїть і потрапляння в ЛЧ наступного сезону. Хоча стосується це лише "канонірів", які у внутрішній першості зайняли 5 місце. "Аристократи" ж стали бронзовими призерами АПЛ, та гарантували собі вихід в груповий етап Ліги чемпіонів. Цього сезону команди двічі зіграли між собою в АПЛ та обмінялись домашніми перемогами.

Обслуговувати матч буде італійська бригада арбітрів:

Головний арбітр: Джанлука Роккі

Асистенти: Філіппо Мелі, Лоренцо Манганелла.

Також, це буде перший матч в історії Ліги Європи на якому використають систему відеоповторів (VAR).

Стартові склади команд:

Челсі: Кепа, Аспілікуета, Крістенсен, Луїс, Емерсон, Канте, Ковачіч, Жоржинью, Азар, Педро, Жиру

Запасні: Кабальєро, Каммінг, Алонсо, Барклі, Ігуаїн, Дзаппакоста, Вілліан, Кехілл, Ампаду, Галлахер, Макікран

Арсенал: Чех, Папастатопулос, Кошельни, Монреаль, Мейтленд-Найлз, Торрейра, Джака, Колашінац, Озіл, Обамеянг, Ляказетт

Запасні: Лєно, Ліхтштайнер, Мустафі, Дженкінсон, Елнені, Гендузі, Вілкок, Сака, Амаехі, Івобі, Нкетія, Велбек

Стартовий свисток!

5' Спокійний початок матчу, команди придивляються одна до одної. Не форсують подій.

10' Перший момент в матчі, "Арсенал" створив непогану нагоду, але Обамеянг пробив дуже неточно з вигідної позиції

14' Темп матчу дуже низький, команди практично не створюють моментів.

17' "Каноніри" виглядають цікавіше за своїх опонентів, грають вони в більш атакувальний футбол.

19' На пенальті претендували гравці "Арсенала", але арбітр на падіння Ляказета після контакту з голкіпером, не відреагував.

25' Нуднуватий, як для фіналу матч, немає видовища, яке очікують вболівальники. Йде тактична боротьба та багато боротьби в центрі поля.

29' Джака потужно пробив з-за меж штрафного майданчику, м'яч пролетів в міліметрах над поперечиною.

35' "Аристократи" вирівняли гру, та почали частіше турбувати Петра Чеха, який до речі сьогодні проводить останній матч в кар'єрі.'

39' Жиру мав непоганий шанс, пробив з лінії штрафного майданчика, але Чех витягнув м'яч з нижнього кута.

44' Заспокоїлись команди під кінець тайму, ніхто не хоче пропускати "гол у роздягальню",

Перерва!

Статистика першого тайму:

Володіння м'ячем 56% - 44%

Удари (в площину) 5(2) - 4(0)

Фоли 8-6

Другий тайм!

49' Гоооооооооооооол! Олів'є Жиру в падінні головою забиває в нижній кут воріт Чеха. 1:0

55' Схоже пропущений гол шокував "Арсенал", розгубленими вони виглядають.

60' Гоооооооооооооол! Педро ударом з меж штрафного майданчика пробиває низом в дальній кут, без шансів для Чеха. 2:0

64' Пенальті! Жиру штовхнули в спину в штрафному майданчику. Арбітр без сумнівів вказав на одинадцятиметрову позначку.

65' Гооооооооооооол! Азар впевнено розводить м'яч і воротаря по різних кутах. 3:0. Дива в футболі звичайно бувають, але думаю "Челсі" можна вітати з перемогою.

69' Гооооооооооооооол! Івобі, який кілька хвилин тому вийшов на заміну, фантастичним ударом з-за меж штрафного удару відіграє один м'яч. 3:1

72' Гоооооооооооооооооол! Шалений просто другий тайм! Азар розстріляв Чеха після прострілу Жиру. 4:1

78' Абсолютно відкрита гра в другому таймі, але за повної переваги підопічних Мауріціо Саррі.

83' Має свої моменти і "Арсенал", але реалізувати не вдається.

88' Не дивлячись на рахунок, "каноніри" не здаються та атакують до останніх хвилин. Респект їм за це.

Фінальний свисток!

Лондонський "Челсі" виграє Лігу Європи сезону 2018-2019.

Фінал Ліги чемпіонів відбудеться 1 червні на мадридському стадіоні "Ванда Метраполітано". Початок матчу о 22:00, Gazeta.ua проведе текстову онлайн трансляцію матчу.

Зараз ви читаєте новину «Визначився переможець Ліги Європи Уєфа сезону 2018-2019». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua