пʼятниця, 09 грудня 2022 23:58

Аргентина пройшла до півфіналу ЧС-2022, вибивши Нідерланди в серії пенальті

Збірна Аргентини здолала в матчі чвертьфіналу ЧС-2022 команду Нідерландів у серії пенальті. Фото: Eastnews.ua

Другого півфіналіста чемпіонату світу 2022 року з футболу між собою визначили збірні Нідерландів й Аргентини.

Усе вирішилося в серії післяматчевих пенальті, де путівку до наступного раунду завоювали аргентинці.

Попри свій статус фаворита, "біло-голубі" поступилися контролем м'яча суперникам. Зате були активнішими в завершальній стадії атаки.

За весь перший тайм нідерландці завдали лише одного удару, який був неточним. Аргентинці влучили в площину воріт тричі.

Один із цих ударів виявився точним. На 35-й хв. Ліонель Мессі віддав передачу на хід Науелю Моліні, який сповна скористався моментом і пробив повз голкіпера. Це прем'єрний гол гравця мадридського "Атлетіко" за національну команду.

На перерву команди пішли за мінімальної переваги Аргентини.

Наставник збірної Нідерландів намагався змінити хід поєдинку замінами відразу після перерви. Не вдалося – за 25 хв. другого тайму його підопічні так і не завдали жодного удару.

Здавалося, що доля зустрічі вирішилася на 73-й хв. Маркос Акунья заробив пенальті, а Ліонель Мессі його реалізував.

Проте нідерландці не здалися просто так. На 83-й хв. Ваут Веґгорст, який з'явився на заміну, відіграв один м'яч і закликав своїх партнерів не зупинятися.

Наприкінці зустрічі команди ледь не зійшлися стінка на стінку після порушення правил проти одного з гравців "помаранчевих". Арбітр заспокоїв емоції жовтими картками.

Диво сталося на останній компенсованій хвилині. Нідерландці хитро розіграли штрафний удар, Тен Копмейнерс віддав на Ваута Веґгорста, який проштовхнув м'яч повз голкіпера – 2:2.

В овертаймах аргентинці володіли ініціативою. Небезпечного удару завдав Лаутаро Мартінес – заблокував захисник. А на останніх секундах нідерландців урятували воротар і стійка.

І все ж Аргентина здобула путівку до наступного раунду змагання. Еміліано Мартінес відбив два удари й став героєм серії післяматчевих пенальті – 4:3.

У півфіналі ЧС-2022 Аргентина 13 грудня зіграє з Хорватією, яка вибила Бразилію.

Зараз ви читаєте новину «Аргентина пройшла до півфіналу ЧС-2022, вибивши Нідерланди в серії пенальті». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua