У четвер депутати Київради збираються встановити мінімальну ставку оренди квадратного метра для фізичних осіб. Вона складе 7,53 грн.
Якщо житло знаходиться в історичній частині столиці, то сума множиться на коефіцієнт 1,25. Якщо в об'єктах культурної спадщини національного значення, та ще в історичній частині - то на 2. А якщо квартиру орендарі використовують не для проживання, а для комерції, то доведеться заплатити у три рази більше, а для виробництва - вдвічі. Це означає, що тепер кияни не зможуть здавати свої квартири потайки від податкової і зобов'язані будуть сплатити хоча б мінімальний податок.
Артур Пилипчук, з асоціації фахівців із нерухомості, вважає таке рішення несправедливим.
"Пов'язувати податки з квадратними метрами не зовсім точно. Та й хто, яким чином визначатиме, історична це частина міста чи ні? Про два будинки, які стоять поруч, можна говорити, що один із них у центрі, а другий уже ні. Та й у центрі стоять різні будинки. Один старий, в аварійному стані, а інший - елітна новобудова", - зауважив Пилипчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оренда однокімнатної квартири у Києві вже майже зрівнялася з середньою зарплатою
Експерт переконаний, що було б точніше користуватися ринковою вартістю об'єкта нерухомості.
"Раз на рік орендодавець винаймає оцінювача, який встановлює справедливу ціну. І якийсь відсоток від неї сплачує як податок. На оцінювача власник витратить приблизно таку ж суму, як місячний податок. Але це буде одноразова плата", - зазначив Пилипчук.
За його словами, податок ляже на плечі не тільки орендарів, але й орендодавців.
"У людей, які винаймають квартири, бюджет не резиновий. Вони не зможуть тягнути все на собі. Податкове навантаження поділять порівну", - зауважив він.
Експерт спрогнозував, що оренда квартир значно не зросте, бо по оренді квартир пропозиція перевищує попит, конкуренція серед орендодавців велика.
Коментарі
10