Українці, які проживають у великих містах, щомісяця віддають за квартиру 80% від зарплати.
В Одесі оренда 2-кімнатної квартири коштує 10 тис. грн. У Львові молода сім'я знімає 2-кімнатну квартиру без євроремонту і з голими стінами за 4950 грн у місяць. У центрі міста ціни ще вищі, пише "Сегодня".
Так, у Львові і Одесі українці змушені віддавати понад 80% місячного заробітку за оренду житла. Водночас в Угорщині, Словаччині чи Польщі оренда коштуватиме менше половини місячної зарплати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали райони Києва з найдешевшою та найдорожчою орендою житла
Італійцю Едуардо де Сільва, який живе в центрі Брюсселя, квартира обходиться у 550 євро, або майже в 20 тис. грн. Це лише третина його доходу. В апартаментах дві спальні, ванна, кухня і вітальня під дахом.
Серед європейських країн найдешевше знімати житло в Люксембурзі.
Крім того, в Україні не вигідно брати квартиру в іпотеку. Так, необхідно мінімум $7 тис. на перший внесок. Якщо відкладати по $100, потрібно 70 місяців. Таким чином, збирати на те, щоб взяти 1-кімнатну квартиру в іпотеку, доведеться 6 років. З мінімальною зарплатою відкладати доведеться все життя.
Найдешевше у січні поточного року в Києві продали однокімнатну квартиру на вул. Туполєва (Святошинський р-н). Житло площею 30 м² коштувало $19 тис. Крім цього, за $20,8 тис. продали квартиру площею 37 м² на вул. Милославській (Деснянський р-н). Найдорожче у січні продали особняк у с. Щасливе (Бориспільський район) площею 220 м² за ціною $127 тис.
Коментарі
1