— Ми стали енергетично незалежними від газу з Росії. Але європейський газ — російського походження. Нам треба нарощувати видобуток власного та розвивати відновлювану енергетику. Такі можливості є, — каже лідер Аграрної партії 44-річний Віталій Скоцик під час засідання круглого столу "Чого очікувати Україні у відносинах зі США, Росією, ЄС та Китаєм" 31 січня.
— Україна має зберегти енергетичну незалежність від Росії й залучати до співпраці європейські держави. Тому варта уваги ідея проведення газопроводу зі скандинавських країн через Польщу, — продовжує Віталій Скоцик. — Норвегія — достатньо активний гравець на цьому ринку. Якщо розвинути скандинавський напрямок, то за рахунок поставок тамтешнього газу й збільшення видобутку власного зможемо бути енергетично незалежними.
В енергетичному балансі Євросоюзу 20 відсотків дають відновлювані джерела: сонце, вітер, вода. Україна, за різними оцінками, має до двох процентів. Найбільший виробник біопалива у світі — Сполучені Штати Америки, а експортер — Китай. Ці країни поставили у своїх стратегічних планах енергетичну незалежність. І ще й заробляють на цьому.
Україна є другим виробником ріпаку у світі, але фактично не випускає біодизелю. Тим часом частка відновлюваних джерел в енергетичному балансі сильної країни має становити не менше 15–20 відсотків.
Коментарі