вівторок, 08 квітня 2008 17:54

Конституційний суд назвав п"ять умов звільнення генпрокурора

За півгодини до початку вчорашнього засідання Конституційного суду до зали заходить охоронець. Прямує до крісла голови Конституційного суду 60-річного Андрія Стрижака. Сідає в його крісло й кілька разів підстрибує. Потім оглядає ручки та фломастери. Бере клей і нюхає. Неподалік стоять ще два охоронці.

— О, дивися! — показує один другому. — Андрюха вже до того докотився, що клей нюхає!

Обидва голосно сміються. Однак їхній колега не реагує, порпається у сміттєвому кошику під столом Стрижака.

Судді запізнюються на 5 хв. Їх 13. П"ятеро відсутні. Генпрокуратура просила визначити, чи можна переривати строк повноважень її керівника і якими є підстави для його звільнення. А також, хто призначає та звільняє генпрокурора.

Стрижак зачитує рішення суду:

— Генеральний прокурор призначається і звільняється з посади президентом за згоди Верховної Ради. Строк здійснення його повноважень та підпорядкованих йому прокурорів — 5 років.

Голова Конституційного суду каже, що генпрокурора можуть звільнити раніше лише у п"яти випадках: якщо парламент висловить йому недовіру, якщо він не може працювати через хворобу чи обіймає дві посади одночасно, а також у разі зміни громадянства чи подання заяви про звільнення за власним бажанням.

Стрижак додає: генпрокурор має виконувати повноваження 5 років безперервно. По закінченні цього терміну його мають  звільнити.

Нинішній генпрокурор Олександр Медведько обіймає посаду з листопада 2005-го.

Зараз ви читаєте новину «Конституційний суд назвав п"ять умов звільнення генпрокурора». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі