Учора у Вищому адміністративному суді виступали представники ЦВК. Після чого суд пішов у дорадчу кімнату ухвалювати довгоочікуване рішення.
— Виборчий процес є наймасовішим і найскладнішим у всій правовій практиці, — почала промову заступник голови комісії Марина Ставнійчук, 40 років.
Майже дві години вона говорила про проведену роботу: організовано десятки семінарів, видано декілька навчальних брошур. Головною ж проблемою ЦВК стало те, що партії не надали представників для роботи в комісіях. І навіть запропоновані ними люди часто взагалі про це не знали. Бувало, партії для роботи в комісіях подавали прізвища вже померлих.
Ставнійчук визнала, що помилки траплялися. Але категорично заперечила, що вони могли серйозно вплинути на результат виборів.
— Уперше за багато років мені не соромно за роботу ЦВК. Ми робили все, що могли. На жаль, не все залежало від нас.
Про причини судової тяганини представник ЦВК сказала так:
— Ми розуміємо, що важко виправдатися перед виборцями та перед людьми, які фінансово підтримували партії. Звичайно, легше облити брудом ЦВК і звинуватити у фальсифікаціях і злих умислах.
Опоненти ЦВК виступали із заключним словом у понеділок. Учора вони продовжували спілкуватися із пресою. Інна Богословська, 45 років, на столі в коридорі показувала стос протоколів окружних комісій. Вони, на її думку, містять ознаки фальсифікації. Іноді всі члени комісії підписувалися ручкою одного кольору. Богословська висловила свою думку: всі підписи ставила одна й та ж людина. Вона вимагала від суду провести графологічну експертизу. Суд на це не погодився.
Лідер "Віче" показала також копії телеграм ЦВК дільничним комісіям. Там просили просто переоформити протокол, бо знайдено недостачу у 500 голосів.
— У таких випадках потрібно рахувати бюлетені. Як без нього можна було розібратись із цими голосами?
Учора Інна Богословська висловила переконання, що суд має хоча б частково задовольнити їхні вимоги. Інакше, сказала, виїде з країни.
Коментарі