середа, 05 лютого 2020 15:41

Одесити на початку ХІХ століття співали українською

Одесити на початку ХІХ століття співали українською
Одесити завжди використовували українську мову. Фото: "Детектор медіа"

Перші мешканці Одеси розмовляли українською.

"Ось рядки з одеської народної пісні початку ХІХ ст.:

Я в Одесі пробуваю.

А в Одесі добре жити -

На панщину не ходити,

Ні за плугом, ні за ралом.

Прозивають мене паном.

Цей оригінальний текст старовинної одеської пісні я прочитав вперше ще студентом на одному зі стендів в Одеському краєзнавчому музеї на Гаванній", - розповів одесит Олексій Ляшенко-Білецький у Facebook.

Вважає, що назви районів міста мають українське походження.

"Пересип, Бугаївка, Чубаївка, Куяльницькі хутори, Усатове, Нерубайське, Водяна балка, Крива балка, Бурлача балка - це все українські, козацькі назви історичних районів Одеси та її передмість. Які існували за століття до німецької с*чки Катерини ІІ", - написав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арештували українського мовознавця

"Одеське слово "биндюжник", тобто "ломовий візник" походить від старого українського "бендюг" - вантажний віз. "Мине сдается" походить від українського "мені здається", а не від російського "мне кажется". Відоме одеське "таки" - це таки українське. Українське коріння "одеської мови" - це тема окрема", - додав він.

Олексій Ляшенко-Білецький закликав одеситів не принижуватись і розмовляти українською.

Румунія зобов'язалася захищати інтереси народів, що опинилися на її території після Першої світової війни 9 грудня 1919 року. Під час Паризької мирної конференції, на вимогу Антанти, погодилась надати українцям громадянські та політичні права.

Зараз ви читаєте новину «Одесити на початку ХІХ століття співали українською». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі