18 жовтня презентували книгу "Theatrum humanae vitae. Cтудії на пошану Наталі Яковенко" у рамках міжнародної наукової конференції "Ранньомодерна Україна: культура вибору versus вибір культури", що проходить 18–21 жовтня 2012 року у Києво-Могилянській академії.
Назва книги латинською мовою обрана не випадково, адже за словами її студентів: "Латина – рідна мова Наталі Миколаївни", яка розпочала свою кар'єру в науці саме із викладання цієї давньої мови.
Цьогоріч видатний історик Наталя Яковенко святкує свій подвійний ювілей. Одна з особливостей збірника – сюди увійшов повний перелік її праць з 1972 року. Це свого роду творча річниця наукового життя розміром у 40 років. У першому розділі книги також уміщено матеріали, що розкривають значення праць ювілярки у сучасній історіографії та розповідають про важливі моменти її життєвого шляху.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учню не потрібно говорити "в лоб": "Люби Україну" - Яковенко
Біографічна довідка написана так би мовити "з людського боку" Сергієм Плохієм, професором історії Гарвардського університету, який про науковий внесок професорки зазначив: "Наталя Миколаївна – зірка з дуже яскравим світлом. Тоді бракувало своєї школи, а тепер така школа є".
До збірника також увійшли наукові статті колег по фаху, що за тематикою наближаються до її власних наукових зацікавлень. Це – "маленька вдячність нас, учнів, своєму вчителеві", - зазначив Віталій Михайловський, кандидат історичних наук, викладач Могилянки та Київського університету імені Бориса Грінченка.
Книга дає уявлення про широту інтересів, популярність і затребуваність доробку Наталі Яковенко в Україні і далеко за її межами.
Наталя Яковенко – доктор історичних наук, професор. Випускниця кафедри класичної філології Львівського університету, багатолітня завідувачка (2002-2012), а нині професор кафедри історії Києво-Могилянської академії, головний редактор часописів "Український гуманітарний огляд" та "Київська Академія". Авторка численних статей і книжок, зокрема "Українська шляхта з кінця XIV до середини XVII століття" (1993, 2008); "Паралельний світ. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI–XVII століття" (2002; польський переклад – 2010); "Нарис історії середньовічної та ранньомодерної України" (1998, 2005, 2006, 2009; польський переклад – 2011, російський – 2012); "Вступ до історії" (2007). Досліджує соціокультурну історію України XVI–XVII століть, серед іншого – політичні, просторові й ціннісні уявлення її жителів, їхні життєві стратегії, релігійну свідомість і творчу адаптацію західних взірців шкільництва та письменства до українських реалій.
Коментарі
2