вівторок, 07 лютого 2017 09:00

Сигнал SOS не розшифровується як "Врятуйте наші душі"

Сигнал SOS не розшифровується як "Врятуйте наші душі"
Сигнал SOS

7 лютого 1906 року сигнал SOS вперше був запропонований як міжнародний сигнал лиха замість коду CQD, який раніше використовували на суднах.
Комбінація букв SOS азбуки Морзе стала міжнародним сигналом лиха в радіотелеграфного зв'язку. Стаття XVI міжнародної конвенції, підписаної в Берліні цього дня встановлювала німецький сигнал лиха в якості міжнародного стандарту: "Кораблі, що терплять лихо, повинні використовувати сигнал ... - - - ..., повторюваний через короткі проміжки".

До того сигнал лиха в кожній країни був свій. До винаходу радіо застосовувалося безліч різних візуальних і аудіосигналів, щоб покликати на допомогу. Для цього використовувалися семафорні прапори, сигнальні вогні і дзвони. А вже в ХХ столітті виробники радіостанцій запропонували свої власні коди для подачі сигналу лиха. Використовувалися різні поєднання: CQD, NC, SOE. І лише в 1906 році в Берліні відбулася друга Міжнародна радіотелеграфна конференція, де представники двадцяти дев'яти країн вибрали сигналом лиха букви SOS.Переваги SOS перед його конкурентом CQD були досить очевидні. Він був коротший і набагато легше "читався" на слух. Його неможливо було сплутати з менш важливим сигналом CQ, який застосовувався в самих різних випадках.

Сигнал SOS - не абревіатура. Він ще не розшифровується словами Save our soul (Врятуйте наші душі) або Save our ship (Врятуйте наш корабель). Поєднання SOS - випадково обрана послідовність, зручна для запам'ятовування і легко розпізнається на слух. SOS був основним сигналом лиха майже 100 років. Лише в 1999 році рішенням Міжнародної морської організації він замінений автоматизованою системою оповіщення про лихо - GMDSS.
Зараз ви читаєте новину «Сигнал SOS не розшифровується як "Врятуйте наші душі"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі