пʼятниця, 12 грудня 2014 11:27

113 років тому радіосигнал вперше перетнув Атлантику

113 років тому радіосигнал вперше перетнув Атлантику
Гульєльмо Марконі

12 грудня 1901 року італійський фізик і винахідник Гульєльмо Марконі провів перший вдалий сеанс трансатлантичного радіозв'язку. Сигнал букви "s" азбукою Морзе було передано на відстань понад 2 тисячі миль, з Англії до Ньюфаундленда (Канада).

Марконі народився в італо-ірландській сім'ї в 1874 році у Болоньї (Італія), де, здобувши освіту фізика, після вивчення дослідів німецького фізика Гайнріха Герца зацікавився питаннями, пов'язаними з радіохвилями. У 1894 році Марконі почав власні експерименти і невдовзі зумів передати радіосигнал на відстань близько 2,5 кілометрів.

Але його досягнення мало кого зацікавили в Італії, і в 1896 році він переїхав до Англії, де заснував компанію з безпровідної передачі телеграфних повідомлень і після тривалих експериментів створив пристрій для передачі сигналу на відстань до 10 миль. У 1899 році Марконі вже міг передавати радіосигнали через Ла-Манш, а через два роки обладанав два американських кораблі для передачі повідомлень до нью-йоркських газет з яхтових перегонів на кубок Америки. Це привернуло світову увагу до самого Марконі і його невеличкої компанії.

Найбільшого успіху Марконі досягнув 12 грудня 1901 року - всупереч твердженням скептиків. В канадському місті Сент-Джон Марконі отримав повідомлення, надіслане з Англії. Ні він, ні його опоненти, не знали, що радіохвилі можуть відбиватись іоносферою Землі. Саме завдяки цьому явищу вони здатні долати гігантські відстані. Цей експеримент зробив Гульєльмо Марконі всесвітньо відомим і протягом наступних тридцяти років він був безсумнівним авторитетом в галузі відкриттів і новацій у радіозв'язку.

За свій науковий доробок у 1909 році Гульєльмо Марконі разом з німецьким радіоноватором Фердинандом Брауном отримав Нобелівську премію з фізики. Згодом він зумів передати сигнал з Англії до Австралії, після чого зайнявся більш потужними короткими радіохвилями. Помер Гульєльмо Марконі в 1937 році, і в день його похорону усі радіостанції British Broadcasting Corporation (BBC) двома хвилинами мовчання в ефірі вшанували пам'ять новатора радіо.

Зараз ви читаєте новину «113 років тому радіосигнал вперше перетнув Атлантику». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі