Нещодавно на відрізку Великого шовкового шляху, розташованому на півночі центральної частини Китаю (повіт Сіцзі Нінся-Хуейського автономного району), археологи викопали 17 старовинних монет. Експерти припускають, що ці дорогоцінні монети належать епосі стародавнього Кушанського царства в Центральній Азії.
За повідомленням материкових ЗМІ, круглі й овальні старовинні монети, знайдені при розкопках, відлиті з бронзи. Кожна монетка важить від 2,4 до 3,7 грама, діаметр монет - від 1,2 до 1,5 сантиметра, товщина - приблизно 0,25 сантиметра. На зворотному боці стародавніх монет є нечіткий малюнок тварин і піктограми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Євпаторією виявили найдавніші кримські каменоломні
За попередньою оцінкою фахівців, ці монети належать Кушанському царству Центральної Азії епохи династії Хань. У Нінся-Хуейському автономному районі вони були виявлені вперше, відомо, що раніше в Китаї монети цієї древньої держави знаходили тільки в Синьцзян-Уйгурському автономному районі, в Лоулань - важливому пункті на ділянці Великого шовкового шляху між Хотане і Дуньхуані.
За словами фахівців, кушанські монети мають велику історичну цінність. Їх виготовляли із золота, срібла, міді та інших матеріалів. На лицьовій стороні монет зображено постаті людей і букви (символи).
Кушанське царство (китайською "Гуйшуан", I-III століття н. е.) - стародавня держава, що розташовувалася на території сучасної Середньої Азії, Афганістану, Пакистану, Північної Індії. За однією з версій, вона була заснована кочовим народом, що прийшов з території, де зараз розташовується автономний район Сіньцзян на північно-західній околиці Китаю.
Коментарі