Після відпочинку на пляжі шкіра може сильно почервоніти або покритися пухирями.
Адже заробити сонячний опік просто – достатньо трохи більше дозволеного побути на пляжі та не використовувати сонцезахисні засоби.
Що робити, коли згорів на сонці, і як собі допомогти пише fakty.
"Якнайшвидше піти з місця, де є багато прямого сонця. Наприклад, у тінь або приміщення", - радить дерматолог Катерина Бакіко.
Далі необхідно слідувати покроковій інструкції:
Охолодіть шкіру прохолодним душем, ванною або вологим рушником (стежте, щоб ви не перемерзли).
Нанесіть легкий гель, крем або спрей після засмаги.
Пийте багато води, щоб охолодитися і запобігти зневодненню.
Прийміть знеболювальні засоби (парацетамол або ібупрофен при будь-якому болю).
Закривайте обгорілу шкіру від прямих сонячних променів, поки шкіра повністю не заживе, носіть довгий одяг, капелюх, окуляри, наносьте сонцезахисний крем.
Зверніться до лікаря при занедужанні, появі гарячки, пухирів.
Лікарка виділяє такі основні заборони:
Не змащуйте сонячні опіки тим, що заважає тепловіддачі. Часто це роблять за допомогою жирних засобів. Наприклад, вазеліном, сметаною, борсучим жиром, жирним кремом. Це може поглибити опік.
Уникайте додаткових хімічних подразнень місця опіку. Не треба лити спирт, сечу, спиртовий розчин йоду, розчин чистотілу, оцет, сипати сіль. Бо зробите опік ще більшим.
Не кладіть лід або пакети з льодом на обгорілу шкіру. Слід охолоджувати опік прохолодною проточною водою.
Якщо утворились пухирі, не здирайте їх і не лопайте. Адже це біологічна стерильна мембрана, порушуючи її ви можете занести інфекцію.
Не дряпайте і не намагайтеся видалити шкіру, яка лущиться після опіку, це може додатково її поранити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старіння і зневоднення шкіри: чим небезпечна засмага
Не надягайте обтягувальний одяг на обгорілу шкіру, бо він буде її подразнювати.
Якщо у вас вже є ознаки сонячного опіку, наприклад, почервоніння шкіри, не засмагайте більше, навіть на другий день. Важливо сильно берегтись сонця.
Не слід нехтувати змінами родимок на шкірі після сонячних опіків. Зверніться до дерматолога за дерматоскопією, аби не пропустити рак шкіри. Поява раку чітко залежить від впливу сонця.
Маленькі червоні родимки по тілу, що з'явилися на шкірі, це привід "прислухатися" до свого організму. Як мінімум, слід відвідати терапевта та дерматолога, щоб лікарі оцінили стан здоров'я.
Ці цятки називають ангіомами - доброякісні судинні новоутворення, що з'являються на різних ділянках шкіри.
Велике значення для здоров'я шкіри мають заходи профілактики. Звичайно, гарантовано запобігти появі червоних родимок неможливо. Але можна суттєво знизити ризики їхнього зростання. Для цього дерматологи рекомендують обмежити час перебування на сонці, відмовитися від відвідування солярію.
Коментарі