пʼятниця, 01 листопада 2024 12:06

Назвали щоденні звички довгожителів "блакитних зон": що варто перейняти собі

Назвали щоденні звички довгожителів "блакитних зон": що варто перейняти собі
Більшість мешканців "блакитних зон" займаються фізичною активністю як частиною свого повсякденного життя Фото: pinterest

У всьому світі є міста, де люди мають нижчий рівень захворювань, зокрема хронічних, таких як високий кров'яний тиск і діабет.

Ці місця, зазвичай, називають блакитними зонами, де відносно більший відсоток мешканців живуть надзвичайно довго, часто уникаючи інвалідності, пов'язаної з віком, пояснює realsimple доктор Дебора Кадо, співдиректор Стенфордського центру довголіття.

Звички та загальний спосіб життя мешканців блакитної зони сприяють їхньому довгому та здоровому життю, і не можна заперечувати, що ми можемо чомусь у них навчитися.

Дослідники вивчали та порівнювали дієту, спосіб життя, навколишнє середовище та соціальні зв'язки з іншими. Те, що вони знайшли, повинно не тільки надихнути вас, але й спонукати вас взяти своє здоров'я у власні руки, каже доктор Кадо.

"Я раджу своїм пацієнтам, що три найважливіші життєві звички включають мету життя, дієту, повну щоденних фруктів і овочів. також треба рухатися і постійно працювати над своєю поставою та рівновагою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тримати спину прямо і знати міру: японські довгожителі розповіли про щоденні звички

Визначені блакитні зони: Окінава, Японія; Сардинія, Італія; Нікойя, Коста-Ріка; Ікарія, Греція; і Лома Лінда, Каліфорнія (США). Але перш ніж взяти паспорт і почати пакувати валізи, знайте, що ви можете застосовувати їх поведінку, де б ви не жили, прямо тут і зараз.

Життєві звички, яких регулярно дотримуються жителі блакитної зони

Мешканці, як правило, їдять цільну рослинну їжу, тобто багато листової зелені, квасолі, сої та сочевиці. Вони контролюють порції, їдять мінімум м'яса та помірно споживають вино (приблизно один-два келихи вина з їжею на день). Більшість мешканців займаються фізичною активністю як частиною свого повсякденного життя, як-от садівництво, ведення домашнього господарства та домашні роботи своїми руками. Вони висипаються щоб знизити рівень гормонів стресу.

Жителі блакитної зони справляються зі стресом, роблячи перерви протягом дня та часто зустрічаючись із друзями, щоб попліткувати (в хорошому сенсі) та ділитися історіями. Вони говорять про наявність тісних зв'язків або тісних спільнот, а також інвестують у догляд за літніми родичами та їх утримання поруч. Вони поділяють почуття духовності та мають відчуття мети у своєму житті, наприклад, волонтерство. Так, усе це може здатися приголомшливим, але це не обов'язково, особливо якщо ви розіб'єте це на невеликі частини.

Ось три основні звички, які продовжують тривалість життя.

Більше ходити

Користувачі блакитної зони, як правило, щодня ходять пішки в рамках свого розпорядку дня.

"Ходьба - найкраща вправа. Ходіть, щоб виконати свої доручення, пішки, щоб наздогнати друзів, або ходіть, коли ви розмовляєте по телефону; це також легко почати робити", - каже Марджорі Джаффе, особистий тренер.

Почніть із п'яти хвилин і надалі розвивайте свою витривалість.

Регулярно знімайте стрес

Стрес буває, але він не повинен займати 100% вашого часу.

"Ви "сторож свого стресу". Це правда. Якщо ви помітили, що у вас регулярні тригери стресу, настав час змінити це або змінити те, що ви робите. Якщо це неможливо, принаймні регулярно знімайте стрес. Щоб зняти стрес, спробуйте вести щоденник, медитувати або поговорити з друзями чи родиною", - каже Джаффе.

Розставте пріоритети для їжі

Триразове поживне харчування є важливим. Наприклад, ви можете насолоджуватися рослинними стравами, такими як салат із куркою чи лососем.

Експерти звернули увагу на рецепт супу, який щодня їла сім'я, що живе найдовше у світі. Йдеться про ситний та максимально корисний суп, який і голод вгамує, і зігріє

Увагу на цей суп звернули журналісти, коли вивчали особливість людей, котрі живуть у "блакитних зонах" Землі. Це регіони, де середня тривалість життя людини у рази вища, ніж у багатьох благополучних країнах.

Зараз ви читаєте новину «Назвали щоденні звички довгожителів "блакитних зон": що варто перейняти собі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі