— Курив 10 років. Кілька разів намагався кинути, — розповідає 29-річний Олександр Іванцов із Харкова. — А якось почався сильний кашель. Стало важко дихати. Думав, що це лише застуда, але температура не підвищувалася. Згодом виявили бронхіт, який устиг перейти у хронічну форму. Лікарі кажуть, це через куріння.
Лікувався антибіотиками і ліками для відхаркування мокротиння. Коли кидав курити, лікарі радили їсти багато моркви. З'їдав одну-дві морквини на день. Подолав звичку за два тижні.
Столичний лікар-дієтолог 54-річна Валентина Третьякова пояснює, що свіжа морква корисна курцям, бо містить каротин та вітамін Е. Завдяки їм організм нейтралізує шкідливі речовини цигаркового диму.
— Овоч корисний і тим, хто не курить. Від загазованого міського повітря і промислових викидів легені також засмічуються. Тому варто вживати більше фруктів і овочів помаранчевого та червоного кольору. Це перець, помідори, апельсини, буряк. Вітаміну Е багато в олії та соняшниковому насінні, рибі, яйцях.
Сира морква також допомагає кинути палити. Її жують замість того, щоб лузати насіння.
— Жінки замість цигарок їдять багато шоколаду, льодяників, жирної їжі. А морква організму не шкодить. У тюрмах Нової Зеландії почали видавати по дві морквини на день жінкам-курцям. Так спонукають їх кидати.
Медик радить випивати раз на тиждень келих червоного сухого вина. Напій містить флавоноїди, які захищають організм від токсинів. Також курцям корисний апельсиновий сік.
— Від цигаркового диму в організмі постійно низький рівень вітаміну С, бо нікотин починає його замінювати. Так формується звичка. Якщо регулярно вживати продукти, багаті на вітамін С, потреба у нікотині знизиться, а імунітет підвищиться. Найкорисніші для курців апельсини, лимонний сік, чорна смородина.
Ненасичені жирні кислоти омега-3 у морській рибі пом'якшують наслідки куріння. Вони запобігають утворенню тромбів у судинах і убезпечують від інфаркту та інсульту.
— Від хронічних хвороб курців корисна броколі. Вона містить сульфорапін, що захищає клітини легенів від токсинів.
Аби кинути звичку, лікар радить ненадовго сісти на молочну дієту. Щодня треба випивати по 1 л молока — по склянці що 2–3 год. Добре вживати багато води і соків. Після них цигарка не смакує. 2–3 л рідини на день захистять організм від зневоднення, що його спричинює куріння.
Коментарі