четвер, 15 лютого 2007 20:53

Фільтр під мийкою має кілька рівнів очистки

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  Назар Клименко із Українсько-швейцарського центру водоочистки показує, як встановлюється фільтр швейцарської фірми ”SAF”
Назар Клименко із Українсько-швейцарського центру водоочистки показує, як встановлюється фільтр швейцарської фірми ”SAF”

50-річна Людмила Заржицька, що мешкає на вул. Турівській у Києві, кілька років тому купила настільний фільтр "Бар"єр". Біля її будинку є бювет з артезіанською водою. Але його часто закривають на кілька днів і чистять труби.

— Із домашнім фільтром не залежу від комунальних служб, — каже Заржицька. — Відстояна вода не має присмаку хлору. Не порівняти з тією, що в крані.

Але настільний фільтр практично не знищує бактерій. І якщо ним користуватися кілька разів на день, картриджа вистачає на два тижні. Новий очисник коштує 30 грн. Людмила вирішила купити фільтр із кількома рівнями очистки, який установлюють під мийку. Він краще очищує воду і не такий затратний.

— Прилади з кількома рівнями очистки ефективніші, ніж настільні, — розповідає заступник начальника технологічного відділу Інституту колоїдної хімії Володимир Забайдачний. — Вони мають кілька фільтрів. Перший, механічний — зупиняє мул, пісок та іржу. Другий — очищує воду від бактерій, шкідливих мікроорганізмів й усуває неприємний запах.

Під мийкою ставлять коліна з картриджами. Назовні виходить тільки кран для очищеної води. Важливо вчасно міняти картриджі. Новий механічний фахівці рекомендують ставити кожні півроку. Інший, "біологічний", може працювати рік-півтора.

Найдешевшу очисну систему з двома рівнями фільтрації "FP2K" американської фірми "Аквафільтр" у столичній фірмі СП "УДТ" можна купити за 260 грн. У ній стоять механічний фільтр і вугільний від присмаку хлору.

— Але більш популярна система з потрійним рівнем очистки, — говорить керівник напрямку систем очищення води "УДТ" Юлія Лігостаєва, 33 роки. — На неї можна встановити капілярну мембрану, яка вбиває бактерії та віруси. Для жорсткої води ставлять картридж для пом"якшення.

Системи "Аквафільтр" в Україні продають близько десяти років. Продавці кажуть, що вони підходять для нашої води.

Картридж із мікропористої кераміки зупиняє бактерії

У фільтрах вітчизняної компанії "Екософт" до складу очисних речовин входить срібло.

— Воно не дає розвиватися бактеріям, — пояснює менеджер "Екософту" Олена Усик, 26 років. — На відміну від вугільного фільтра, який тільки усуває неприємний запах. У нас також є картриджі для пом"якшення води — "Екомак".

Три роки тому в столиці почали продавати фільтри швейцарської фірми "SAF". Фільтри цієї фірми очищають воду з водойм у походах.

— Фільтри "SAF", які продають в Україні, адаптовані до нашої води, — розповідає менеджер із маркетингу Українсько-швейцарського центру водоочистки Назар Клименко, 25 років. — Швейцарці перед продажем протестували воду в п"яти районах столиці, щоб отримати дозвіл Державної санітарно-епідеміологічної служби.

У швейцарських фільтрах вода теж очищається двічі. Спочатку проходить через пропілен і активоване вугілля, що зупиняє мул, пісок, хлор, свинець і важкі метали. Другий картридж — із мікропористої кераміки з малесенькими отворами (0,2 мікрона). Усередині — посріблений кварц, який очищає від бактерій і покращує смак.

Механічний картридж у "SAF" (178 грн) розрахований на 10 тис. л води. Його треба міняти через рік. Стільки нормально очищує активоване вугілля.

— Другий фільтр розрахований на 100 тисяч літрів води, — розповідає Назар Клименко. — Його промивають від слизу. І можна ставити знову. Але керамічна оболонка із часом зношується, тоншає.

До системи додають спеціальний шаблон, яким заміряють товщину керамічного фільтра. Так визначають, коли потрібно його міняти. Новий фільтр коштує 110 грн.

При дуже низькому тиску в трубах вода може не проходити через фільтр. Таке трапляється у київських мережах. Тому фахівці рекомендують встановлювати регулятор тиску — редуктор. Для роботи "SAF" потрібен тиск 4–6 барів.

Швейцарські фільтри Людмилі Заржицькій сподобалися. До того ж фірма проводила тестування у Подільському районі, де живе жінка. Купувати фільтр вона вирішила весною, коли замінить труби на пластикові. У фірмі сказали, що вся очисна система разом із кранами і регулятором тиску коштуватиме 1300 грн.


Скільки коштує фільтр для води


 Фірма, назва моделі Ресурс картриджа, літрів води  Ціна, грн 
 Аквафільтр FP2K  8000  260
 Аквафільтр FP3K  8000  315
 Аквафільтр FP3K
(із капілярною мембраною)
 8000  439
 Екософт НВ ТВІН  2000  550
 Екософт "ТРІО"  2000  600
 Аквафор "Дует"  6000  669
 Аквафор "Тріо"  7000  671
 SAF  100 000  1300


Очисну систему можна поставити самому

Фільтр можна встановити самому. Усі фірми до очисних систем додають докладну інструкцію. Але краще, щоб це зробили майстри сервісного центру.
— Установлений майстром фільтр ремонтують і замінюють по гарантії, — каже керівник напрямку систем очищення води СП "УДТ" Юлія Лігостаєва. — Окрім того, треба правильно поставити краник у водопровідній трубі і приєднати сам фільтр.
Картриджі замінюють самотужки. Виробники вказують, скільки літрів води може очистити фільтр. Для води гіршої якості картридж треба заміняти частіше.

Зараз ви читаєте новину «Фільтр під мийкою має кілька рівнів очистки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі